2015 Vergi Soru Tahminlerinizi Bekliyorum Arkadaslar

Ben halen şoku ve siniri atlatamadım.Giden emeklerimemi yanayım tekrar ders çalışacak olmamamı

Betül hanım biliyorum ki ne desek boş. Aynı durumu vergi sınavında bende yaşadım. İki soruyu tam yapmama rağmen 40 ile kalmıştım.
Bir sonraki sınavda 80 ile geçtim. Yeter ki çalışın umudunuzu kaybetmeyin. Önceki sınavda yetişmemiz mahsuller haczi diye bence alakasız
fakat sınav komisyonuna göre alakalı demek ki !!! bir soru vardı. hatta panelvanın tanımı bile çıkmıştı karalamıştım birkaç şey.
sınav komisyonunu bile yenmeniz gerekiyor maalesef. çalışın dua edin ve sınava girin elbet bir yerde vereceksiniz bu sınavı.

Betül hanım biliyorum ki ne desek boş. Aynı durumu vergi sınavında bende yaşadım. İki soruyu tam yapmama rağmen 40 ile kalmıştım.
Bir sonraki sınavda 80 ile geçtim. Yeter ki çalışın umudunuzu kaybetmeyin. Önceki sınavda yetişmemiz mahsuller haczi diye bence alakasız
fakat sınav komisyonuna göre alakalı demek ki !!! bir soru vardı. hatta panelvanın tanımı bile çıkmıştı karalamıştım birkaç şey.
sınav komisyonunu bile yenmeniz gerekiyor maalesef. çalışın dua edin ve sınava girin elbet bir yerde vereceksiniz bu sınavı.

Dehanın kitabından hazırlandım maalesef kitapta özel tüketim vergisi motorlu taşıtlar vergisi veraset zaten hiç yok.Başka kaynaklardan okumuştum az çok maalesef ondada vergi indirimi yokmuş.Sınavdan beri sinirden deliriyorum resmen nasıl kaçırdım tekrar nasıl çalışıcam diye.Başka carede yok mecburen

Sınav şaka gibiydi 20 yıllık eğitim hayatımda çok ters köşe gördüm ama böylesini görmedim

1. soru 30 puandı ve yapılabilir soruydu
aciz vesikası
değersiz alacak
vergi teminatı

bu soruda vergi teminatını eksik yaptım birtek. en az 20 puan alabileceğimi düşünüyorum.

2. soru istinaf kanun yolu ? sınav boyunca ne sallasam diye düşündüm vallahi bulamadım diğer anlamı itirazmış şunu herkezin bildiği adıyla itiraz yolu nedir diye sorsaydınızda herkes cevaplasaydı bunca emek bu sorunun soruluş şeklinden heba olabilir.

3.soru ötv vergi indirimi sınavdan önce 1 kere okumuştum ötv kanununu tamamen tesadüfen denk geldi okudum aklımda kaldığımca bişeyler yazdım kısmen doğru gibi en az 10 puan verilir diye düşünüyorum.

4.soru dar mükellefiyete tabi olduğunu açıklamalarıyla birlik de yaptım kurum kazancında istisna kullanılması hatalıdır dedim ve matrahı 90.000 bulup 18.000 kurum kazancı hesapladım.başkada açıklama yapamadım. şimdi burdan 15 verirse 45 den kalırım 20 verirse 50 ile geçerim.

Allah herkesin yardımcısı olsun

benim de tek dersim vergiydi.dehadan çalıştım ama olmadı.temmuz sınavına hangi kaynaktan çalışsam diye düşünüyorum. fikri olan var mı arkadaşlar ?

21-22 Mart 2015 Tarihlerinde yapılan SMMM Sınavı sonuçları 22 Mayıs 2015tarihinde açıklanacaktır.

Arkadaşlar bu sene ramazan ayı başlangıç

18 Haziran 2015

19 Temmuz 2015 Bayramın son günü

25-26 Temmuz 2015 Sınav

Ben oruç tutarken resmen uyur gezer oluyorum ve kesinlikle ders çalışamıyorum.Sonuçları beklemeden pazartesiden itibaren ben ders çalışmaya tekrar başlıyorum.Benim gibi ramazanda çalışamayan arkadaşlar varsa paylaşmak istedim çünkü ramazan sonu hemen sınav.Offffffffffffff offfffffffffffff hiç dinlenemiycekmiyiz biz

Daha ne diyeyim tesmer sana bunca yıllık emeğe biraz saygı ya ...
Ülkenin yargısını emanet ettikleri avukatlara 6 ay yalandan staj, vergiyi emanet ettik dedikleri bizlere 3 yıl her yeri para tuzağı staj artı nasıl kalınır mantığıyla hazırlanan sorular. Zamanında beleş beleş dağıttıkları sm ruhsatlarının acısını resmen bizden çıkartıyorlar.

Sorulan sorulardan sadece aciz sorusu geçmiş yıllarda 2 kere sorulmuş.
Asıl konumuz VUK KDV GV kanunları vergi en çok bunlarla bize emanet ama adamların sınavda sordukları sorulara bi bakın ya..

Hakim yada avukat değil MAli müşavir yapacaklar bizi.

Her işin yükünü MM lere yıktıklarından hepsinden MM leri sorumlu tutmaya başladılar resmen. BAri avukatlık ruhsatı da verin gidelim vergi mahkemelerine.

YAZIKLAR OLSUN BAŞKA NE DENİR Kİ

yaz dönemi çalışmak daha zor,hele bir daha vergi hukuku okumak :(( ama yapıcak bir şey yok.en kısa zamanda çalışmaya başlamak gerek...ben bu hafta başlamayı düşünüyorum.kaynakta karar veremedim.dehadan ve mevzuattan okuycam...

arkadaşlar geçmiş olsun vergiden sınav yapmamış hakaret etmişler resmen.ama umudunuzu kaybetmeyin böyle zor sınavlarda puanlamalar çok yüksek oluyor.1 tam soru diğerlerine da yarım yamalak bişeyler yazabildiyseniz geçersiniz büyük ihtimal

Arkadaslar zor bir vergi sınaviydi. Bu sınavda özellikle Kayseri Sivas malatya Elazığ gibi illerde olanlar haberdar olsunlar. Vergi dersi icin Ozan Bingöl hoca Kayseri'de kurs verecekmiş diger illerden de katılım olacakmış 7 hafta pazar günleri diye twitterdan duyurmuş. Altına da not yazmış "panelvanla şoför seçtiniz, istinafla avukat sectiniz, merkürün yörüngesini sorup bir de astronot sectinizmi ticari hayat tamamdır!!!!!