2017/2 Smmm Sınav Sonuçları

sınava izmir de girdim emanet de vardı ama bir çok kişi çanta telefon ders notu yiyecek içecek ve diğer eşyalarıyla girdi 15 dk kuralına da uyulmadı sınavlarda iyi gitmedi ne diyim ki daha :D

Ben İstanbulda girdim, önce çok sıkı tuttular, daha sonra takı, yüzük, araba anahtarını serbest bıraktılar.

Bunlar dışında birşey sokmadılar, ama sınav çıkışında ders çalışmak yerine emanet sırasında bekledik. sınav öncesinde aynı şekilde sıra bekledik.

Sadece meslek h sınavına girebildim. Hukuk ve Finansal muhasebe kaldı:( her halukarda Aralık sınavını bekleyeceğim. Hepinizin hayırlı ve güzel sonuçlar almasını dilerim.

Diğer sınavlara neden giremedin.

kayınpederim vefat etti meslekten çıktım haberi aldım beynim döndü. vardır bir hayır nasip değilmiş. aralık sınavına bakacağız artık. İnşallah meslekten geçerim de ondan bari kurtulurum.
hepinize hayırlı sonuçlar diliyorum arkadaşlar. hiç sıkıntı etmemek lazım nasıl olması gerekiyorsa öyle oluyor zaten.

kayınpederim vefat etti meslekten çıktım haberi aldım beynim döndü. vardır bir hayır nasip değilmiş. aralık sınavına bakacağız artık. İnşallah meslekten geçerim de ondan bari kurtulurum.
hepinize hayırlı sonuçlar diliyorum arkadaşlar. hiç sıkıntı etmemek lazım nasıl olması gerekiyorsa öyle oluyor zaten.

Başın sağolsun NCAKMAN, Allah Rahmet Eylesin.

başınız sağolsun.
çok büyük bir talihsizlik..

arkadaşlar FİNANSAL MUHASEBE dersinin sorularını nasıl buldunuz
sanki geçen dönemler daha basit sormuşlar

Sınav soruları aksine bir önceki sınava göre kolaydı diye düşünüyorum. Yevmiye kayıtlarında çok kasmamışlar. Genellikle bankalar hesabı üzerinden işlem yapıldı. Ben bu sefer kapanış kayıtlarını yetiştirdim. (Bilanço kapanış hariç) Bilanço ve gelir tablosuna zaman bulamadım. Birde hocalar puan verirken Yevmiye kaydının doğruluğuna gidişatına göre puan verdiklerini düşünüyorum. Örneğin kapanış kayıtlarında tutar anlamında bir çok kimsenin rakamları birbiri ile aynı değildir. Dönem net karı sorsanız herkeste farklı çıkmıştır. Kapanış kayıtlarında gelir ve gider hesaplarının kapatılmasını yansıtmaları yapabilmiş mi doğru hesapları kullanabilmiş mi buna göre puanlama yaptıklarını düşünüyorum. Bir diğer düşüncem bu sınav süresine bu kadar soru fazla arkadaşlar insanlar yetiştiremiyor. Bu sınav sonucunda insanlar Mali Müşavir olacak. Bırakın da bilanço ve gelir tablosuna gelsinler orayı görsünler, bilanço ve gelir tablosunu göremeden herkes sınavdan çıkmak zorunda kalıyor.​

arkadaşlar FİNANSAL MUHASEBE dersinin sorularını nasıl buldunuz
sanki geçen dönemler daha basit sormuşlar

evet ben de çözdüm bir önceki sınavdan daha kolay, sade ve anlaşılır sormuş. yapılabilecek gibi bir sınav. Umarım Aralık sınavında da böyle gelir.

Arkadaşlar, 2017/2.Dönem sınav soruları ve cevapları Tesmer'in sayfasında ne zaman açıklanır.