fonradar

2017/3 Smmm Yeterlilik Sınavı

2 şubatta açıklanır diye tahmin ediyordum. Tesmerin sitesin açıklanma tarihi 9 şubat diye yazılmış. Gözüken o ki geçtiğinizi düşündüğünüz ve kaldığınız ders olursa hem itiraz edilecek hem de sınava tekrar başvuru yapılacak. Çünkü itiraz sonuçları sınava tekrar başvuru tarihinin son gününden sonra açıklanacak gibi gözüküyor. Geçen dönemde aynısı olmuş. İtiraz etmek isteyenler hem itiraz ediyor hem de sınava tekrar başvuruyor.

Öyle saçma şey mi olur? İtiraz ettiğim dersten ya geçtiysem. Neden fazladan para vereyim.Zaten baştan aşağı saçma bir sınav.Sınava girerken anahtar alma ambalajlı su kabı al.İstesem desten yazarım o su ambalajının içine.Madem her şeyi alıyorlar o sınav görevlileri ne işe yarıyor 30 kişiye bakamayacaksa neden para veriyorum ben onlara.

Öyle saçma şey mi olur? İtiraz ettiğim dersten ya geçtiysem. Neden fazladan para vereyim.Zaten baştan aşağı saçma bir sınav.Sınava girerken anahtar alma ambalajlı su kabı al.İstesem desten yazarım o su ambalajının içine.Madem her şeyi alıyorlar o sınav görevlileri ne işe yarıyor 30 kişiye bakamayacaksa neden para veriyorum ben onlara.

Yapacak bir şey yok. Durum maalesef böyle. Sınav 9 şubatta açıklandığında itirazlar 11 şubatta açılır açıklanması da 18 şubattan önce olmaz dolayısıyla ya itiraz etmeyeceksin ya da sınava başvurmayacaksın o zaman, veyahutta riske atmamak için ikisine birden başvuru yapılacak. İtiraz da zaten maddi doğruluğa bakılıyormuş yani tekrar puanlama yapılmıyor. Maddi doğruluk hatası olup olmadığı da verilen puanlar tekrar toplanıp doğru toplanıp toplanmadığına bakılıyormuş. İtiraz edenlerin çoğu genelde sonuçsuz kalıyor.

Ocak ayında açıklanması zor gibi geliyor bana. Şubat başı diye düşünüyorum. Hayırlısı bekleyeceğiz. İnşallah, Umarım, hayırlısı ile bu sınavı verelim. 3. girişim benim artık ders çalışmak fena halde zor geliyor.

Bende aynı görüşteyim Ocakta açıklanması zor 9 Şubat yerine en erken 5 Şubat gibi açıklanır ama ilk girişim olduğu halde çok zor geçiyor zaman muhasebeden kesin kaldım ama diğer derslerden de supriz olurda sözellerden kalırsam çalışmaya zaman yok malesef birçok kişide bu durumdadır.

Bende aynı görüşteyim Ocakta açıklanması zor 9 Şubat yerine en erken 5 Şubat gibi açıklanır ama ilk girişim olduğu halde çok zor geçiyor zaman muhasebeden kesin kaldım ama diğer derslerden de supriz olurda sözellerden kalırsam çalışmaya zaman yok malesef birçok kişide bu durumdadır.

Finansal muhasebe sınavına 12.000 kişi girmiş %10 asgari kota var yani 1.200 kişiyi zaten geçirmek zorundalar. Çoğunluğu 7B yerine 7A kullandığı için 40-45 alacaklar kendini geçmiş görebilirler diye tahmin ediyorum.. 1.200 kişinin içine inşallah gireriz.

öyle bir durumda paranız iade ediliyor

benimde tek dersim meslek hukuku 3.girişim oldu inşallah da son olur bir daha ders çalışmaya kaldıracak güç bulamıyorum kendimde çok yorgunum :banghead::)

Artık erken açıklanacağını düşünmüyorum 5 şubatı bulur zaman daraldıkça beklemek daha sıkıcı oluyor

Stresli bekleyiş sürüyor..
Askerden geldim sınava girdim ama Fin.Muhasebe de ters köşe yaptılar.
Bir yandanda iş arıyorum. Anlayacağınız stres üstüne stres..

Bende %100 Muhasebeden kaldım, elimizden beklemekten başka bir şey gelmiyor. :(

7A ya göre mi yaptınız ?
7B ye göre elimden geleni yaptım belki 50 verirler çok ta umutsuz olma derim. Sınavda hiçbirşey yapmadan (Defteri Kebir kayıtlaeı dahil) 48 alan var. Hayırlısı bakalım

7A ya göre mi yaptınız ?
7B ye göre elimden geleni yaptım belki 50 verirler çok ta umutsuz olma derim. Sınavda hiçbirşey yapmadan (Defteri Kebir kayıtlaeı dahil) 48 alan var. Hayırlısı bakalım

7B Yi görünce o kadar saçmaladım ki stresten ama tam 7A ya göre de yapmadım sanki üretim gibi direk 6'lı hesapları kullandım benim yaptığıma göre 7A dan sadece dönem sonu işlemlerinde bir kayıt eksik oluyor ama 50 çıkmaz yorumlara bakıyorum en 80 alırım diyenler 50 almış yada kalmış o yüzden biran önce açıklansın istiyor insan

7B Yi görünce o kadar saçmaladım ki stresten ama tam 7A ya göre de yapmadım sanki üretim gibi direk 6'lı hesapları kullandım benim yaptığıma göre 7A dan sadece dönem sonu işlemlerinde bir kayıt eksik oluyor ama 50 çıkmaz yorumlara bakıyorum en 80 alırım diyenler 50 almış yada kalmış o yüzden biran önce açıklansın istiyor insan

İnşAllah gönlümüze göre olur sonuçlar. Zaten 7B yi tam anlamıyla yapanlaeın olduğunu pek sanmıyorum. 7B yi kullanan firma kaldı mı ki 7B soruldu onu da anlamış değilim. Sınav bilgimizi ölçmüyor tamamen elemek için sorulmuş bir soru. Sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım

İnşAllah gönlümüze göre olur sonuçlar. Zaten 7B yi tam anlamıyla yapanlaeın olduğunu pek sanmıyorum. 7B yi kullanan firma kaldı mı ki 7B soruldu onu da anlamış değilim. Sınav bilgimizi ölçmüyor tamamen elemek için sorulmuş bir soru. Sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım

ben 7/B'ye göre kayıtları yapıp sildim. Sonra 7/A'ya göre yaptım. Silme değil mi neden siliyorsun. Çok da zor değil baktığında. Bir anlık şaşkınlıkla kafamız bulandı.

7A ya göre mi yaptınız ?

bu da nasıl oluyorsa ya birşey yapmayıp 48 almak. Valla düşündükçe tiksiniyorum bu işten.

şuan okunmayan kağıt kaldı mi ki acaba en geç pazartesi yayınlasalar şu 10 gün gözünde büyüyor insanın

7A ya göre mi yaptınız ?

7/B ye göre yaptıysanız 48 civarı bekliyorsanız büyük ihtimal bu sınavda geçirirler diye tahmin ediyorum