2019 Defter Tasdikleri

emrcnr7

Katkı Sunan Üye
Merhaba
Anonim şirket defter transferi yaptım.
Sormak istediğim konu genel kurul toplantı,pay defteri yeterli sayfası varsa tasdik edilecek mi ? Ara tasdike filan gerek varmı ? Karar defteri ve damga vergisini ne yapmam gerekir ? Hepsinde yeterli sayfa var bildiğim kadarıyla, yoksa defterleri alıp sıfırdan tasdik mi yaptırayım ?
İyi çalışmalar dilerim

Sadece yönetim kurulu karar defterine ocak 2019 sonuna kadar görülmüştür onayı yaptırmanız gerekir. Damga vergisi defterini de aynı şekilde yapabilirsiniz.
Genel kurul ve pay defterine açılış-kapanış onayı gerekmez. Sayfalar dolana kadar kullanabilirsiniz.

Sadece yönetim kurulu karar defterine ocak 2019 sonuna kadar görülmüştür onayı yaptırmanız gerekir. Damga vergisi defterini de aynı şekilde yapabilirsiniz.
Genel kurul ve pay defterine açılış-kapanış onayı gerekmez. Sayfalar dolana kadar kullanabilirsiniz.

tamam karar defterine ocak ayının sonuna kadar kapanış tasdiki yapılacak, genel kurul ve pay defterinin noterle işi yok, damga vergisine kapanış tasdiki oluyormuydu ?
birde ne kadar yeterli sayfası olsada karar defterini baştan tasdikletsem kırtasiyeden alıp olur mu acaba ?

Yönetim kurulu karar defterini aralık ayında yeni dönem için onaylatabilirsiniz. Eski defterinde ocak ayı içerisinde görülmüştür onayı yaptırırsınız.

Merhaba
Anonim şirket defter transferi yaptım.
Sormak istediğim konu genel kurul toplantı,pay defteri yeterli sayfası varsa tasdik edilecek mi ? Ara tasdike filan gerek varmı ? Karar defteri ve damga vergisini ne yapmam gerekir ? Hepsinde yeterli sayfa var bildiğim kadarıyla, yoksa defterleri alıp sıfırdan tasdik mi yaptırayım ?
İyi çalışmalar dilerim

A.Ş. Genel Kurul Toplantı & pay Defteri için bir işlem yapmıyorsunuz.
A.Ş. Yönetim Kurulu Karar Defteri için Ocak sonuna kadar ara tasdik ( devam tasdiği ) yaptırıyorsunuz..

A.Ş. Genel Kurul Toplantı & pay Defteri için bir işlem yapmıyorsunuz.
A.Ş. Yönetim Kurulu Karar Defteri için Ocak sonuna kadar ara tasdik ( devam tasdiği ) yaptırıyorsunuz..

Herkese cevapları için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak izninizle, karar defteri ve damga vergisi numaralandırırken 78 sayfa olarak yapacağız değil mi ? İlk ve son sayfalara numara vermeyeceğiz ?

Herkese cevapları için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak izninizle, karar defteri ve damga vergisi numaralandırırken 78 sayfa olarak yapacağız değil mi ? İlk ve son sayfalara numara vermeyeceğiz ?

Boş defter ile birlikte notere gittiğinizde tarif ederler diye düşünüyorum..