fonradar

2022 İçin Smmm Sözleşmeleri Türmob Sitesinden mi olmalı ?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Kolay gelsin Mali Müşavirler in 1 ocak 2022 den itibaren tüm sözleşmeleri turmob üzerinden yenilemesi gerekir mi? Aksi takdirde beyanname gönderme yetkisi olmayacak midir? (Turmob üzerinden yapılmayan sözleşmeler için soruyorum) Teşekkürler

Kolay gelsin Mali Müşavirler in 1 ocak 2022 den itibaren tüm sözleşmeleri turmob üzerinden yenilemesi gerekir mi? Aksi takdirde beyanname gönderme yetkisi olmayacak midir? (Turmob üzerinden yapılmayan sözleşmeler için soruyorum) Teşekkürler
Hem GIB'ligindan Hemde TURMOB uzerinden olacak. Sozlesme numaralari ayni olacak

Hem GIB'ligindan Hemde TURMOB uzerinden olacak. Sozlesme numaralari ayni olacak
peki bir soruda ben sorim hocam sözleşme numaraları aynı iken sözleşme tarihleri farklı olursa bu bir sorun yaratıyor mu yani gib bütün sözleşme numaralarını güncelledik ama gib örn: 01.01.2014 gözükürken türkmobda sözleşme yenilemişiz 01.01.2018 gözüküyor ama sözleşme numaralarını aynı yaptığımızda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşırmıyız?

Sayin isnail

Olmamasi lazim. Ancak sozleşmeler yenilenmediginden "sukūt" halinde Devam ederler.
Dolayisiyla sozlesneyi guncelleseniz bile tarihi ayni kalir.
Bence tarihini de ayni girin

Sayin isnail

Olmamasi lazim. Ancak sozleşmeler yenilenmediginden "sukūt" halinde Devam ederler.
Dolayisiyla sozlesneyi guncelleseniz bile tarihi ayni kalir.
Bence tarihini de ayni girin
işte sorunda burda gibdemsözleşme tarihini güncellemek istediğimizde örn. 2015 2016ysa söxleşme 2016dan sonra giremezsiniz diyor yani türmob sözleşmeleriyle aynısı yapılamıyor bu bir dorun yaratırsa tek çaremiz sözleşmeleri iptal edip yeniden sözleşme yapmak olucak başka çare yok