22-23 Kasım SMMM Yeterlilik Sınavı Hangi Ders çok Zordu?

kapot

Katkı Sunan Üye
Sorulara Baktım. Vergi ve Genel Hukuk Sorularından Sadece birer tanesi Geçmiş Yıl Sorularından çıkmış heralde.
SON HAKKI olan arkadaşlardan kötü geçenlere çok yazık olacak. Kendimi Öyle düşünemiyorum. Çok Zor Allah Yardımcıları Olsun.

Ynt: 22-23 Kasım SMMM Yeterlilik Sınavı Hangi Ders çok Zordu?

sağol ben onlardan biriyim.

genel olarak düşüncem cumartesi günkü sözel dersler zor aksine pazar günkü sayısal dersler önceki dönemlere göre çok basit.İşin kötü tarafı çalışmayan zaten sayısallardan az çok geçer ama çalışan da bu sefer sözelden de geçmesi zor.Umarım Mart 2009 biraz daha kolay geçer.

laleli kardeş çok üzüldüm adına inş.geçersin sansına hukuk denk geldi hayırlısı be kardeş 2 sene sonra olur olmazsa emeğinin karşılığını mutlaka alırsın

vergi ve genel hukuk tabikiii...özellikle genel hukuk bırakılmak için sorulmuş:((ikinci girişimdi yine kaldım büyük ihtimal....

HAZAN ' Alıntı:
vergi ve genel hukuk tabikiii...özellikle genel hukuk bırakılmak için sorulmuş:((ikinci girişimdi yine kaldım büyük ihtimal....

Kesinlikle genel hukuk 2. ve 3.soruları yaptım ama 1 soruyu yapamadım. Belki insafa gelir 60 p anlık soruyu yapmışdiye geçirirler.

recepkezik ' Alıntı:
HAZAN ' Alıntı:

Kesinlikle genel hukuk 2. ve 3.soruları yaptım ama 1 soruyu yapamadım. Belki insafa gelir 60 p anlık soruyu yapmışdiye geçirirler.

sınav çıkışı uygulamada yaptığımız ama sorulan kanunla pek bağlantı kuramdığım 1 sorununda kolay olduğunu farkettim :( bu ne yaptığını bilmeden yapmak mı deniliyordu ???:-[

soruları bırakmak için değilde günümüzü yakalamak için güncellemişler demek daha mı doğru olur?

şimdiye kadar bu akla gelmedide şimdimi geldi???o zaman piyasadaki muhasebecilerin hepsini güncellesinler ??? bi yerde bi adaletsizlik var :mad: ben hala bırakmak için sorulmuş diyorum :) sınava girenlerden varsa aksini söyleyen buyursun ;) çünkü bunu o sınvada bu soruların karşısındaki insan anlar... 45 dk sonrasında hoca çıkabilirsiniz dediğinde sınıfın 35de 30 ayağa kalkıyorsa bu sınav bırakılmak içindir :mad: 45 dk öncesindede hocanın gözlerine bakıyorduk ne zaman çıkın diyecek diye...insanları defalarca sınav kapsamı belli olmayan bir sınavla madur etmenin ne anlamı var bilmiyorum bunun adı güncellemekse buyursunlar devam etsinler ne kadar güncel olacaklar göreceğiz...eğer bu meslekte kalite için bu yapılıyorsa sınavdan başlamaları ne derece doğru bilmiyorum ??? örümcek ağı gibi piyasaya sarmış olanlar varken ;)

hazan
bu konuda sanırım herkes aynı fikirde.Hatta hukuk'ta sanırım bizim sınıfta 21.dakikada %70'i sınavı terketti,diyerleri de kalem oynatmaya çalıştı.Sen gel 5510 yeni çıkmış git başka şeylerden sor.Ben geçen gün idari yargılama usulu mevzuatını aldım,ne yapayım,Arif hocanın kitabını komisyon aşmış.

sorun değil sorsunlar, isterlerse başka şeyleride eklesinler ama şu sınavın kapsamını belirlesinler artık :( duyursunlar yada eski kanunu güncellesinler...bu sorularda bırak stajyeri meslek mensubu bile zorlanıyor ben vergi sorularını alıp müşaviirmin yanına gittim...verdiği cvp ben hiç kollektif şirketle ilgilenmedim oldu ::)gerisinin izahati size kalmış artık :(

mart sınavında ticaret hukukundan zor gelir diye düşünüyorum...her dönem birini zor soruyorlar, borçların sorusu normal gelecek bu kez ::)yani inş :) idari yargıdan 2008 marttada gelmişti 2009 gelmez diye düşünüyorum... hayırlısı artık...iyi çalışmalar