25 e 2

25 e 2 yasasından işten çıkarıldım. Konunun sonraki hayatımı ,iş başvuru durumumu ve devlet memuru olma gibi konuları nasıl etkileyeceğiyle ilgili hiç bir fikrim yok konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

madde 25/2 nin hangi bendine göre sözleşmeniz feshedildi?
örneğin 25/2 -c : bir başka işçiye tacizde bulunmasıdır.
Genel olarak doğrudan etkili olmasa da, işten çıkarılma sebebiniz yeni potansiyel işvereninizde bir kanaat oluşturur.

Potansiyel işvereniniz işten çıkış nedeninizi öğrenemeyeceği için bir kanaat oluşturmaz.

(devlet memurluğu hariç)

Son düzenleme:
Potansiyel işvereniniz işten çıkış nedeninizi öğrenemeyeceği için bir kannat oluşturmaz.

(devlet memurluğu hariç)

Öğrenemez derken :) arkadaşlar yeni işe başvurduğunuzda sgk hizmet dökümü istediğinde işten çıkış nedeniniz yazacaktır ve işvereniniz öğrenecektir. Umarım hizmet listesi istemez veya çalışma belgesi istemez.

Öğrenemez derken :) arkadaşlar yeni işe başvurduğunuzda sgk hizmet dökümü istediğinde işten çıkış nedeniniz yazacaktır ve işvereniniz öğrenecektir. Umarım hizmet listesi istemez veya çalışma belgesi istemez.

Öğrenemez.Çünkü 25/2 ile çıkış yapılan milyon tane sebep vardır.İşveren için joker seçeneğidir.

Daha da önemlisi iş başvurusunda sgk hizmet dökümü talebi diye bişey yoktur.Özlük dosyasının şekli bellidir.

Özlük dosyasında olması gerekmeyen evrak istenmez.

Ayrıca fazlası için bkz:[k.v.k.k.]

Öğrenemez.Çünkü 25/2 ile çıkış yapılan milyon tane sebep vardır.İşveren için joker seçeneğidir.

Daha da önemlisi iş başvurusunda sgk hizmet dökümü talebi diye bişey yoktur.Özlük dosyasının şekli bellidir.

Ayrıca fazlası için bkz:[k.v.k.k.]
Özlük dosyasında aranan evrakların olmasıı dışında ek evrak istenemez mi?

Özlük dosyasında aranan evrakların olmasıı dışında ek evrak istenemez mi?

İstenebilir.

Mesela imzalı boş senet istenebilir, tarihsiz ve imzalı istifa mektubu istenebilir, tarihsiz ve imzalı ibraname istenebilir.

Bilmem anlatabildim mi?

Bu dediklerinizi hangi insan kaynakları kalkıp her denetimde ilk bakılacak personel özlük dosyasında saklar başka bir konu olur bence.

O dosya içinde, önceki işyeriinden bonservis olabilir, referans yazıları olabilir, son yıl kullandığı ilaç raporları olabilir, o tarihteki sgk hizmet dökümü de olabilir.

Bu dediklerinizi hangi insan kaynakları kalkıp her denetimde ilk bakılacak personel özlük dosyasında saklar başka bir konu olur bence.

Kerem Bey ironi yaptığımı anlarsınız diye düşünmüştüm.Sondaki 'bilmem anlatabildim mi?' kısmı da bunun içindi.

Yani diyorumki işe girecek insandan herşeyi isteyebilirsiniz.Ama bu istenebileceği anlamına gelmez.

İş başvuruları sırasında ödeme talep eden firmalar bile var.Şimdi biz de 'para istenebilir normaldir' mi diyelim?

Kerem Bey ironi yaptığımı anlarsınız diye düşünmüştüm.Sondaki 'bilmem anlatabildim mi?' kısmı da bunun içindi.

Yani diyorumki işe girecek insandan herşeyi isteyebilirsiniz.Ama bu istenebileceği anlamına gelmez.

İş başvuruları sırasında ödeme talep eden firmalar bile var.Şimdi biz de 'para istenebilir normaldir' mi diyelim?

Elbette farkındayım uç noktada örnek verdiğinizin.
Ben şu kısımdaki hatalı bilgi kısmına yorum yaptım sadece sn.mrc.
...Özlük dosyasının şekli bellidir.