fonradar

29 Yaş Altı Vergi Muafiyeti

1) Herkeze merhaba ben yarın veya öbürgün şahıs şirketi kuracağım motor kuryelik için 21.12.1991 doğumluyum 29 yaşındayım 29 yaş altı vergi muafiyeti adı altındaki imkandan yararlanabiliyormuyum ?

2) Yarın sıfır Motorsiklet alacağım bunu adıma fatura edicekler sonucta bana ait bir gider şirketi de bir kaç gün sonra açtıgım da motorun faturasını gider olarak kullana bilirmiyim ?

3) Bugune kadar da kendi ticari aracımla çalışıyordum aynı sektörde son 50 günlük mazot fişlerim duruyor aracımda onları gider olarak kullanabiliyormuyum ?

1) Herkeze merhaba ben yarın veya öbürgün şahıs şirketi kuracağım motor kuryelik için 21.12.1991 doğumluyum 29 yaşındayım 29 yaş altı vergi muafiyeti adı altındaki imkandan yararlanabiliyormuyum ?

2) Yarın sıfır Motorsiklet alacağım bunu adıma fatura edicekler sonucta bana ait bir gider şirketi de bir kaç gün sonra açtıgım da motorun faturasını gider olarak kullana bilirmiyim ?

3) Bugune kadar da kendi ticari aracımla çalışıyordum aynı sektörde son 50 günlük mazot fişlerim duruyor aracımda onları gider olarak kullanabiliyormuyum ?
-91 liyseniz 29 u doldurmuşsunuz 30 dan gidiyorsunuz ben öyle hesapladım ama yine muhasebecinize danışın 🤔
-motoru aldığınız tarihe açılış yapın sıkıntı olmaz.
-Onları gider kullanamazsınız. Hem sizin araca ait değil hem açılıştan önce.
Ordada kendi üzerinizeyse zaten genç girişimcilik olmuyor ama muhtemelen sizin üzerinize değildi🤔

Merhaba
29 yaşını doldurup 30 yaşından gün almaya başlamışsınız.
Nitekim vergi dairesinin bir özelgesinde;
"genç girişimcilerde kazanç istisnasından yararlanabilmek için, mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla yirmi dokuz yaşını doldurmamış, diğer bir ifade ile otuz yaşından gün alınmamış olunması gerekmektedir"
Bu nedenle maalesef bu istisnadan faydalanamazsınız

kardeşim masebenin tamemen kaldırılmasını istiyoruz herkez baksın başını çaresine masebeyi istemiyoruz masebe bizim yani küçük esnafın masebe defterini tutmasını istemiyoruz iç kimse memmunu degil bu durumdan sesimini bir türlü duramiyorum

kardeşim masebenin tamemen kaldırılmasını istiyoruz herkez baksın başını çaresine masebeyi istemiyoruz masebe bizim yani küçük esnafın masebe defterini tutmasını istemiyoruz iç kimse memmunu degil bu durumdan sesimini bir türlü duramiyorum
gerçek usulde masebenin tutulmmasını istemiyoruz bu sömürünün durdurulmasını istiyoruz hergün 50000 hesaf dükkanı kapatıyor bu sömürü kaldırılmalı

Ne anlatıyorsun arkadaşım sen?? Zorla mı tutuyoruz defterini git o zaman vergi kaydı açtırma bize ne zırlıyorsun