3074 - Özel Usülsüzlük Cezası Ödeme Hk.

Kıtmir

Katkı Sunan Üye
Üstadlar merhaba;

3074 – Özel Usulsüzlük cezası yedik. Tutarı 200 TL ve cezanın tebliğ tarihi 09/06/2016.
Ofisboy ile bugün vergi dairesine gönderdim, 200 TL tahsil etmişler.
Cezanın 3/2 si tahsil olması gerekmiyor muydu ?
Atladığım veya yanıldığım bir husus mu var ?

İyi çalışmalar.

Gelen cezaya (VUK 371) indirim dilekçesi hazırlayıp vd vereceksiniz sonrasında indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

Aslında bazı memurlar,iyilik yapıp,"indirim hakkı olduğunu,dilekçe yazıp indirim isteyebileceğinizi" söylüyorlar,demek ki memur da pek akıl yürütememiş.
Bu arada sanıyorum dil sürçmesi olmuş,VUK 371 değil 376 olduğu konusunda minik bir düzeltme yapalım.
Son olarakta meslek mensubu musunuz,işveren mi bilmiyorum ama,işveren iseniz,müşavirinize danışmadan hareket etmişseniz yapacak bişey yok.Kendisinin haberi olsaydı belki indirim konusunda yönlendirme yapabilirdi.
Neyse sağlık olsun ve de geçmiş olsun.

Aslında bazı memurlar,iyilik yapıp,"indirim hakkı olduğunu,dilekçe yazıp indirim isteyebileceğinizi" söylüyorlar,demek ki memur da pek akıl yürütememiş.
Bu arada sanıyorum dil sürçmesi olmuş,VUK 371 değil 376 olduğu konusunda minik bir düzeltme yapalım.
Son olarakta meslek mensubu musunuz,işveren mi bilmiyorum ama,işveren iseniz,müşavirinize danışmadan hareket etmişseniz yapacak bişey yok.Kendisinin haberi olsaydı belki indirim konusunda yönlendirme yapabilirdi.
Neyse sağlık olsun ve de geçmiş olsun.

Henüz meslek mensubu değilim, bir dersim var meslek mensubu olmak için. :)
Özel bir şirkette çalışıyorum, ilk defa bu tip bir ceza ödedik. Açıkçası kimseye de danışmadık, veznede yönlendirirler diye düşündük.
Yani tahsil aşamasında, tebliğ tarihinden hareketle tutarın 3/2 si tahsil olur diye tahmin ettik.
Ofisboy arkadaşa 200 TL verdik, gönderdik.
Paranın hepsini almışlar sonuç olarak :)
Bilgi için teşekkürler. 66 TL karşılığında güzel bir ders aldık, kesinlikle unutmayız bunu. :)