3600 gün ve kıdem tazminatı..

merhabalar öncelikle böyle güzel bir bilgi bankasını izlere sundugunuz için cok teşekkürler tüm işlerinizin kolay gitmesi dilegi ile...
sorum
01 05 1995 tarifinden beri çalışmaktayım
şuanan kadar 4800 gün pirimim mevcut sizlerden ricam
şuan bir özel şirkette calısmaktayım işyerinin yönetiminden dolayı sürekli sitres altındayım
iş yerimden ayrılmak istiyorum sizden ricam 3600 gün ve 15 yıllık sikorta sürem var kıdem tazminatı hak edebiliyorummu ede biliyorsam istifa dilekcem nasıl olmalı..
bilgilendire bilirseniz cok sevinirim..
kolay gelsin...

Ynt: 3600 gün ve kıdem tazminatı..

Bağlı olduğunuz SGK kurumuna gidin. 3600 gün 15 senelik çalışma sürenizi doldurduğunuzu tazminat alabilmeniz için yazı almak istediğinizi söyleyin.
SGK dan verilen evrakla şirketinize başvurup tazminatınızı talep edin derim.

Sigortalı ilk giriş tarihiniz 01.05.1995 tarihi ise, 15 yılı doldurmak için 01.05.2010 tarihini beklemelisiniz.

Kıdem tazminatı hak edebilmeniz için işverenin sizi işten çıkarması gerekir..istifa ile hak edemezsiniz..sigortaya başvurup bununla ilgili bi yazı varmıdır talep edilirmi bilemiyorum ama böyle bir uygulama olduğunu sanmıyorum..

bu şekilde ayrılırsanız sadece ihbar tazminatına hak kazanırsınız..

anlamadıgım konu ben 15 yılımı dolduruyorum
aynı işyerindemi tam 15 yıl calışmam gerekir kıdem tazminatını almam için..
birde istifa dilekcesininde hakların gizli tutulması gereklimidir...

15 yılı doldurmanız için aynı işyerinde çalışmanız şartı yoktur.toplam hizmet yılınız 15 yıl olmalıdır.

sizlerden bir ircam var kıdem tazminatını almam için bir istifa dilekcesi örnegini...
paylaşa bilirmisiniz cok sevinirim...

Sn. sezer doğru söylemiş mayısta 15 yılınızı dolduruyor olabilirsiniz.
bence önce sgk ya gidip araştırın, yazı verirlerse ne ala,
ancak mayısı beklemeniz gerekiyorsa boşu boşuna istifa edip kıdeminizden olmayın bence.
önce yazınızı alıp,işinizi sağlama alın.

parlak1980 ' Alıntı:
Sn. sezer doğru söylemiş mayısta 15 yılınızı dolduruyor olabilirsiniz.
bence önce sgk ya gidip araştırın, yazı verirlerse ne ala,
ancak mayısı beklemeniz gerekiyorsa boşu boşuna istifa edip kıdeminizden olmayın bence.
önce yazınızı alıp,işinizi sağlama alın.

Elbette önce bir sgk size kıdem tazminatı alabilir yazısı versin hele. İstifa kolay yazının fotokopisi ni ekler yaştan beklemek için işten ayrılıcam kıdem tazminatımın ödenmesi rica ederim dersiniz. :)