37.haftaya kadar çalışabilir raporu hakkında

Merhabalar,

Ben doğumdan önce almam gereken "37.haftaya kadar çalışabilir" raporunu 32.haftada değil de 33.haftada yani 1 hafta geç olarak almışım. Bundan dolayı doğumdan önce 5 hafta değilde 4 hafta çalışmışım gibi görünüyor. Ayrıca izinden 1 hafta sonra da doğumum gerçekleşti. Yani 38.haftada doğum oldu. Doğumdan önce fazla fazla çalışmış oldum. Hastaneden rapor tarihinde değişiklik yapamayacaklarını söylediler. Peki raporda yer alan "32.haftalık gebeliği bulunan...." ifadesi "33. haftalık gebeliği bulunan..." şeklinde değiştirilirse durum düzelir mi? Bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ynt: 37.haftaya kadar çalışabilir raporu hakkında

Hastanenin Rapor tarihlerinde değişiklik yapabileceklerini sanmıyorum..

4 haftanız.. doğumdan sonraki 8 haftanıza her türlü eklenecek..

Başka yapacak bir şey yok..gibi görünüyor..

Tekrar merhaba,

Peki benim "işgöremezlik form1" belgesinde "Doğum öncesi yasal izni uygundur (37W)" ifadesi var. Yani 37.haftada izine çıktığım belli oluyor. Bu durumda 2 belge arasında uyuşmazlık söz konusu. Yinede 32 haftalık rapor tarihi mi baz alınır?

Teşekkürler...

Doğum öncesi izne başlangıç ve doğum sonrası işe başlama tarihleri arası için doğum parası alabilirsiniz. Doğum öncesi izne başlama tarihinizin doktorunuz tarafından yanlış hesaplanması sonucu geç izne başladığınız için 8+8 16 hafta yerine daha az süre doğum izninden yararlanırsınız.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hastaneden aldığım belgeler ve tarihler aşağıda şekilde:
32.hafta raporu: 10.07.2010 tarihinde düzenlenmiş.
İşgöremezlik form1 belgesinde: "07.08.2010 tarihinden itibaren istirahatlidir" diyor.
İşgöremezlik form2 belgesinde: "07.08.2010 tarihinden itibaren istirahatlidir, 13.08.2010 tarihinden itibaren istirahatin devamına, 25.11.2010 tarihinde çalışır" diyor.

Doğum yaptığım tarih 13.08.2010. Bu durumda ödeme kaç gün üzerinden olur?

Teşekkürler...

07/08/2010 - 24/11/2010 tarihleri için alabilirsiniz.