fonradar

4447 Geçici 10.Madde Teşvik Başvurusu Hakkında

weronx

Katkı Sunan Üye
İyi akşamlar. ilk kez teşvik için başvuruda bulunacağım bu konuda siz değerli abilerimizden yardım almak istiyorum.
18.11.2014 tarihinde işyeri dosyamızı ilk kez açtık ve bu tarihte çalışan sayısını 2 gösterdik.
İşveren bugün şifreyi alıp bana teslim etti. Ben 2 kişinin girişini 18.11.2014 tarihli yaptıktan sonra teşvik için gerekli incelemenin yapılması için başvuruda bulunacağım. İlk kez işyeri tescilik olduğu için ortalama çalışan sayısına bakmadan 2 kişiyide teşvikten yararlandıracağız. Sorum. İşe girişi pazartesi günü 18.11.2014 tarihli yaptıktan sonra teşviğe başvurduğumda (08.12.2014) başvuru aralık işe giriş Kasım tarihli olacak bu durumda kasım bildirgesini teşvikli mi göndereceğim yoksa aralıktan itibaren mi teşvikli göndereceğim.

İkinci sorum çalışanlar işkurdan seçildi bu kişilere ait diplomaları (mesleki belgeleri) sgk ya 1 ay süresin içerisinde vermek zorunda mıyız. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kişileri e-bildirge sisteminden inceleyip teşvikten yararlanabileceklerini teyit aldıktan sonra kasım bildirgesinde yararlandırmaya başlayabilirsiniz.Aralık ayını beklemenize gerek yok.

SGK'ya herhangi bir belge vermenize gerek yok.Eğer belgeleri varsa bunlar sistemde gözüküyor ve ona göre ayarlıyor zaten teşvik süresini.

Kişileri e-bildirge sisteminden inceleyip teşvikten yararlanabileceklerini teyit aldıktan sonra kasım bildirgesinde yararlandırmaya başlayabilirsiniz.Aralık ayını beklemenize gerek yok.

SGK'ya herhangi bir belge vermenize gerek yok.Eğer belgeleri varsa bunlar sistemde gözüküyor ve ona göre ayarlıyor zaten teşvik süresini.
İlginiz için çok teşekkür ederim.