5.000,00 TL Üstü e-Arşiv Fatura Soruları ?

E-Smm' mi kesiyorsunuz? Ondandır, siz erken kesmişsiniz o zaman, hangi portalı kullanıyorsunuz? Nasıl memnunmusunuz? Maliyeti ne kadar? Bizim zorunluluk 01.06.2020 tarihinde başlayacağı için çoğunluk kağıda devam ediyor.

Sizin sorunuza yardımcı olmak için bende cevap vermek istedim. Ben geçen sene ihtiyari olarak geçtim. Makbuz koçanlarım bitmişti. :) E-SMM geçtikten sonra önceleri portal üzerinden makbuz kesiyordum. Fakat portal üzerinden her bir makbuz için uzun zaman harcıyordum. (Adres, tutar, v.s...). Şu an işnet üzerinden Luca roğramı ile entegre tek tıkla makbuzlarımı kesiyorum.
Maliyeti ilk başvuruda hatırlarsam E-İmza için 250-300 tl di. Entegrasyon içinde yıllık 100-tl verdim.

Ben Luca kullanmıyorum, onun için başka bir entegratör bulmam gerekiyor, araştırıyorum şimdiden de en iyisi hangisidir diye.
Bilgisi olan varsa buradan paylaşırsa sevinirim.

Konuyla ilgili Gelir İdaresi Başkanlığı ile görüştüm. İstisna fatura tipini yalnızca ihraç kayıtlarına kullanmamız gerektiğini, diğer KDV oranı 0 olan işlemler için ise KDV 0 ı seçip açıklama kısmına neden olduğunun belirtilmesi gerektiğini söyledi.

Cep telefonunu vergi dairesine gidip tanımlayınız diyo o yüzden fatura kesmeiyoruz şuanda. Gitmeden bunu tanımlayabileceğimiz bi yer yok mu internet vergi dairesi üzerinden ya da başka bi portaldan?