fonradar

5 Günlük Rapor Bildirimi Hk.

kdryksk83

Katkı Sunan Üye
Merhabalar bir personelimize 5 günlük rapor verildi ama işverenimiz raporu bildirmeyelim maaşını tam ödeyelim dedi ama işyerinde çalışmayacak böyle bir şey yapabilir miyiz yaparsak bir cezası olur mu ? Bu durumda raporu e-viziteden de onaylamayacağız tabi ki eksik gün olmayacak.

Raporu onaylayın, işyerinde çalışmasın, ama siz ücretini tam ödeyin, bunda bir sıkıntı yok ki.
Primlerini de ödediğiniz takdirde kimse size raporlu işçiye neden ücret ödedin demez.

Ayrıca aylık bildirgeyi gönderirken o raporlu işçi için "istirahat sürelerinde çalışmamıştır" kutucuğunu işaretleyin.

aslında amaç gününü 30 gün göstermek çünkü bu kişi emekliliğine hak kazanmasına az kaldı gününü doldurunca emekli olacak.Şimdi raporu onaylarsak ve istirahat süresinde çalışmamıştır dersek eksik gün bildirmem gerekmez mi personel çalışmayacak ama gününü 30 yapmak istiyoruz. Tabi ki de maaşı da tam olacak.

raporu e-viziteden onaylamazsanız ceza yersiniz. Süresinden sonra ancak sgk ipc kesmeden onaylarsanız 1/5 sgk resen yaparsa 1/2 asgari ücret ipc kesilir.

teşekkürler tamam raporu onaylayıp istirahat döneminde çalışmamıştır işaretleyip 30 gün tam bordro yapacağım. Cevap veren herkese tşkler.

Tekrar merhabalar bir sorum daha olacak şimdi biz raporu bildiriyoruz ve maaşını tam ödüyoruz işçi ayrıca raporun parasını sgk dan alabilir mi ? Kafama takıldı da

teşekkürler tamam raporu onaylayıp istirahat döneminde çalışmamıştır işaretleyip 30 gün tam bordro yapacağım. Cevap veren herkese tşkler.
İstirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyip nasıl tam gün gösterilecek ben anlayamadım. Sanırım sizin sorunuzla benim kafama takılan şey aynı.
1- E viziteden rapor onaylanacak
2- Hizmet süresi olarak 30 gün gösteriecek
3- İstirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğu işaretlenecek.
4- Eksik gün olmadan SGK ödeme yapabilirmi?
Doğrumu algılıyorum?

İstirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyip nasıl tam gün gösterilecek ben anlayamadım. Sanırım sizin sorunuzla benim kafama takılan şey aynı.
1- E viziteden rapor onaylanacak
2- Hizmet süresi olarak 30 gün gösteriecek
3- İstirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğu işaretlenecek.
4- Eksik gün olmadan SGK ödeme yapabilirmi?
Doğrumu algılıyorum?
Raporlar hastaneler tarafından sisteme giriliyor. 30 gün üzerinden prim ödendiği için zaten eksik gün ortaya çıkmayacaktır bu sebeple eksik gün bildirimi yapılmasına gerek yok.

İstirahat süresini tam göstermek sadece aylık ücret üzerinden yapılan sözleşmelerde geçerlidir. Eğer aylık ücrette rapor günlerini kesmeyip tam gösterecekseniz aylık bildirimde "çalışmamıştır" kutucuğunu işaretlemelisiniz. Rapor bildirim ekranından raporu onaylamlısınız (çalışmamıştır şeklinde) Çalışanın sgk alacağı işgöremezlik ödeneğini de gelir olarak kaydetmelisiniz.