fonradar

6111 Faydalandım Hala Borç Çıkıyor

dediğim gibi iş yerime hırsız girdi dükkanı kapattım 6111 yasasından faydalanmak için gittim tum borçlarımı taksitlendirdim ve gününde ödüyorum bugun banka hesaplarıma e haciz gelmiş gittim maliyeye 3-4 yerden yine borç çıkarttılar bu nasıl bişeydir elimi verdim kolumu alamıyorum bittim artık

Ynt: 6111 faydalandım hala borç çıkıyor

6111 e ne için başvurdunuz, size çıkarılan borçlar nedir?

6111 e başvurdugumda tüm borçlarımı ödeyim bitsin dedim öğrenim kredisine varana kadar hepsi taksitlendirildi 350 tl iki ayda bir ödüyorum şimdi çıkanda yine vergi ve öğrenim kredisinden kalan deniliyor

Bağlı olduğunuz VD ye başvurun, alacağınız cevap ile şikayet yoluyla düzeltme başvurusunda bulunun. 6111 kapsamında başvurduğunuz dönemlere ilişkin yeni borç çıkmaması lazım. Niçin çıkıyormuş onu bir öğrenin

evet bende ödedim k.kart ile ama yinede yazı gelmiş ?

Selamlar
Bunun tabiki birçok sebebi olabilir.En belirgin sebebi söyleyeyim.Biliyorsunuz (veya bilmiyorsunuz) taksitlendirme o an için ancak tahakkuk etmiş veya kesinlenmiş vergi borçları üzerine yapılır.İnceleme aşamasında olan veya henüz kesinleşmemiş borçlar hakkında veya da sonuçlanmamış incelemeler hakkında (henüz bir borç doğmadığı için) talepte bulunamazsınız.Sizde de böyle bir olay olmuş olabilir.
Diğer bir sebepte (zayıf ihtimal) memurun borçlarınız eksik veya yanlış hesaplamasından kaynaklanıyor olabilir.
Taksitlendirme dışında ortaya çıkan diğer borçlarınızın ne zaman kesinleştiğini veya hangi nedenden kaynaklandığını öğrenmeye çalışabilirsiniz.
Saygılar

(6111)Bu yasa gene çıkar mı Sosyal destekleme prim borcunu taksitlendirmek istiyorum...Bir tahmininiz var mı?
teşekkürler

Çıkacağı muhakkak ancak üç sene sonra mı olur beş sene sonra mı onu Allah bilir.
Mevzuat tarihimize şöyle bir bakarsanız bazen açık bazen de 6111 benzer aflarla dolu olduğunu göreceksiniz.
Sonra da vatandaşlar niçin vergi ödemek istemiyor diye sorarlar.