6111 Hk.

Merhaba,

Değerli vaktinizden almayı hiç istemiyorum ama mümkünse bir hususta bir sorumu cevaplarsanız çok bahtiyar olurum.

Öyle ki;

2010 Ağustos ayında aldığım ve tapuya 100.000 TL beyan ettiğim bir evim var. Fakat evi satan şahıs daha sonra, bir af tan faydalanmak adına, ihbarda bulunup evin 150.000 TL'ye satıldığını beyan ettiğinden, bana gelen tebligata istinaden, veraset ve harçlar dairesine gidip, aradaki farkın vergisini ve gecikme faizini ödedim.

Ödediğim meblağ, aradaki farkın yani 50.000 liranın %1.6 olan 800 lira ve gecikme faizidir.

Daha sonra 6111 sayılı kanundan haberim oldu. Acaba benim durumum bu kapsama girmez mi? Ben çok mu ödedim? Vergi dairesindeki memurlar bu yasanın beni kapsamadığını söylediler, bu doğru mu?

Eğer öyle ise, şu dakikadan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim? Buna nasıl itiraz ederim?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Hasan YÜCEL
Emekli Öğretmen
ANKARA

Ynt: 6111 Hk.

Sayın Hasan YÜCEL hocam, tapu harçları da bu kapsama giriyor ancak 6111 sayılı Kanundan yararlanabilmeniz için 30.40.2011 tarihine kadar başvuruda bulunmanız gerekiyordu,maalesef süre bitti, sizin de durumdan yeni haberiniz olmuş. Yapacak bir şey yok ne yazık ki.