740-710 Hesap

sahin12

Katkı Sunan Üye
Hepinize kolay gelsin arkadaşlar.740 hesapta takip ettiğim giderleri,daha doğru olacağını düşündüğüm için 710 hesapta takip etmek istiyorum.Yalnız ilk dönem geçici vergi de giderler 740 hesaptaydı 2. dönem 710 hesaba alınması yani yıl içinde kullanılan hesapların değiştirilmesi sorun olur mu?

01/04 tarihine hesaplar arası virman kaydı yapın. Defter yazdırma olmadı ise yılbaşından bu yana hesap kodlarını değiştirebilirsiniz.

Sayın Merkür 2 hesap kodlarını değiştirdiğim zaman 1.dönem geçici de 620 hesap boş idi dolayısıyla farklılık oluşacak.Ben 1.dönemi aynen bırakıp 2.dönem için 710 hesabı kullanmayı düşünüyorum.Ne dersiniz?

Yazdırmadı iseniz sene başından bu yana 740 kodunu 710 değiştiriverin. Tüm sene aynı olmuş olur. Programların bir çoğunda hesaptan hesaba aktarma fonksiyonu bulunur. Bu yöntemle kısa sürede işinizi yapabilirsiniz.

Sayın şahin

740 hesapta takip ettiğim giderleri,daha doğru olacağını düşündüğüm için 710 hesapta takip etmek istiyorum derken siz istediğiniz için mi yoksa 740 hesapta takip edilmesi gereken kayıtlar sehven mi oraya işlenmiş zira 710 ve 740 hesapların işleyişi farklıdır.