A.Ş. Damga Vergisi Defteri

Üyelik
15 Tem 2005
Mesajlar
39
anonim şirketlerde damga vergisi defterini her yıl tasdik ettiriyormusunuz?
Aynı soruyu farklı bir şekilde sorayım; 2006 yılında tasdiklenmiş bir damga vergisi defterini ara tasdik yaptırmaksızın kullanmaya devam etmenin yasal sakıncası varmıdır?
 

nguroy

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Ynt: A.Ş. damga vergisi defteri

Evet vardır. Ya kullanmadan önce aralık ayında ya da ocak ayında eski defteri kullanmaya devam ederseniz tasdik zorunludur.
 
Üyelik
24 Nis 2006
Mesajlar
153
Ynt: A.Ş. Damga Vergisi Defteri

Damga vergisi defterini her sene takdik ettirmeye veya ara tasdik yaptırmaya gerek yoktur diye biliyorum.
Damga vergisi kanunu 20 seri nolu tebliğinde '' tasdik zamanına ilişkin VUK un 215-219 uncu ve 221 inci maddelerindeki hükümlere uyulacaktır '' der dolayısıyla 222. maddeden yani tasdik yenilemeye ilişkin maddesinden bahsetmez.
 
Üyelik
18 Eki 2007
Mesajlar
15
Konum
Adana
Ynt: A.Ş. Damga Vergisi Defteri

a.ş. lerde damga vergisi defteri tıpkı diğer tutulması zorunlu defterlerde olduğu gibi tasdiki zorunlu bir defterdir ve yeni başlanıcaksa yeni hesap dönemi başlamadan önceki hesap döneminin son ayında yahut devam edilecekse yni hesap döneminin ilk ayında devam tasdiki yapılması zorunludur.
 

Benzer konular

Üst