fonradar

A.Ş. de Hisse Devri

accountmanager

Katkı Sunan Üye
Eski 5 ortağın yeni 5 ortağa devir ve ferağ beyannamesi ile hisse devrini yapmasından sonra sırasıyla yapılacak işlemler nelerdir? Genel kurul, yönetim kurulu, tescil vs. Bunları yeni ortaklar yapabilir mi ?

Ynt: AŞ de hisse devri

Hisse devirleri yapılacak. Eski yönetim Kurulu en kısa zamanda Genel Kurulu toplayacak. Genel kurul yeni ortaklarla toplanacak yönetim kurulunu belirleyecek. Yönetim kurulu imza yetkilerini belirleyecek. İstenirse murahhas aza belirleyecek,Bütün işlemler tescil ve ilan edilecek.

Ynt: AŞ de hisse devri

nguroy ' Alıntı:
Hisse devirleri yapılacak. Eski yönetim Kurulu en kısa zamanda Genel Kurulu toplayacak. Genel kurul yeni ortaklarla toplanacak yönetim kurulunu belirleyecek. Yönetim kurulu imza yetkilerini belirleyecek. İstenirse murahhas aza belirleyecek,Bütün işlemler tescil ve ilan edilecek.

Teşekkür ederim. Eski yönetim kurulu biz devrettik işlemleri siz yapın diyor. Kararları yeni yönetim kurulu alabilir mi ?

Ynt: A.Ş. de Hisse Devri

Yeni yönetim tamamı değişemez bence sakat. Yapacağı bir tek karar" genel kurul şu gündemle şu tarihte yapılacaktır " Diye. Öbür türlü baya iş uzar.