fonradar

A.Ş. de Sınırlı Yetki, İç Yönerge Uygulayan Var mıdır ?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Günaydın
A.Ş. için sınırlı yetki verilecek (Anasözleşme tadili-iç yönerge vs) bu hususta tescili tamamlanmış yani bu işlemi yapmış arkadaşlar konu hakkında yardımcı olabilir mi?
Firma 8 ortaklı ve 5 tanesi farklı ilde yaşamaktadır yani yapılmaması gerekir ancak uygulama ilk defa yapılacağından tecrübeli arkadaşlardan konu hakkında bilgi paylaşmasını rica ederim
Özellikle tescili tamamlanmış doküman ve dikkat edilecek hususlar nedir
Teşekkürler

Selamlar SerhanSerhan
Limitedlerle ilgili bu konuda nacizane bi çalışma hazırlamıştım.Bilmiyorum size gönderdim mi?
Göndermiş olduğum başka bir arkadaş,benzer çalışmayı A.Ş.ye de uyarlamış ve tescil etmiştir.Taslak halinde hazırlanan iç yönerge ve karar örneklerini de sağolsun bana da göndermiştir.Bende bu örnekleri çalışmama dahil ederek,tekrar bir güncelleme yapmıştım.Şahsen ben A.Ş. için böyle bir tescil henüz yapmadım.Ancak çalışma içinde benzer bir örnek mevcut.
Mail adresinizi yazın.
Yalnız akşama doğru ancak gönderebilirim,gün boyu ofis dışındayım.
Göndereyim,işinize yararsa üzerinde çalışır,umuyorum ki işlemi tamamlarsınız.

Üstat ilginiz için teşekkürler
[email protected]

Ancak yinede tescil edilmiş onaylanmış belgeler olursa çok iyi olur
Diğer bu uygulamayı yapmış arkadaşlardan da paylaşım bekliyorum
Saygılar

A.Ş. olarak sınırlı temsil ve yetkileri içeren bir İç Yönerge miz mevcuttur. İç Yönerge ile sınırlı yetki atamalarımız mevcuttur. İşlemler kısaca şöyledir.
1- Ana Sözleşme Değişikliği ( Türk Ticaret Kanunu ilgili maddeleri uyarınca Yönetim Kurulu yetki devrine ilişkin İç Yönerge düzenleyebilir, tescil ve ilan ettirebilir maddesi ) + tescil ve ilan
2- Sınırlı Yetkilerin Belirlendiği ve kapsamının tanımlandığı İç Yönerge ( tescil ve ilan )
Örneğin .. A Grubu şunlar kapsamı şu , B Grubu şunlar kapsamı şu , A ve Grubu müştereken atarsa kapsamı şu , A grubu münferiden atarsa kapsamı şu.. + tescil ve ilan
3- Y.K. Kararı .. İç Yönergede tanımlanan A grubu İmza Yetkilileri şunlar, B Grubu şunlar... ( kapsamı zaten İç Yönergede olacak ) + tescil ve ilan ..
4- İmza Sirküleri....
" Biz Her İnsanın Kaderini Kendi Çabasına Bıraktık "

A.Ş. olarak sınırlı temsil ve yetkileri içeren bir İç Yönerge miz mevcuttur. İç Yönerge ile sınırlı yetki atamalarımız mevcuttur. İşlemler kısaca şöyledir.
1- Ana Sözleşme Değişikliği ( Türk Ticaret Kanunu ilgili maddeleri uyarınca Yönetim Kurulu yetki devrine ilişkin İç Yönerge düzenleyebilir, tescil ve ilan ettirebilir maddesi ) + tescil ve ilan
2- Sınırlı Yetkilerin Belirlendiği ve kapsamının tanımlandığı İç Yönerge ( tescil ve ilan )
Örneğin .. A Grubu şunlar kapsamı şu , B Grubu şunlar kapsamı şu , A ve Grubu müştereken atarsa kapsamı şu , A grubu münferiden atarsa kapsamı şu.. + tescil ve ilan
3- Y.K. Kararı .. İç Yönergede tanımlanan A grubu İmza Yetkilileri şunlar, B Grubu şunlar... ( kapsamı zaten İç Yönergede olacak ) + tescil ve ilan ..
4- İmza Sirküleri....
" Biz Her İnsanın Kaderini Kendi Çabasına Bıraktık "

üstat belge örneklerini paylaşabilirmisiniz
Saygılar