A.Ş. Genel Kurulda sermaye arttırımı yapılırmı.?

değerli arkadaşlar,

olağan genel kurulda sermaye arttırımı yapacağım. genel kurul tutanağında sermaye maddesi ile ilgili tam metni yazdıktan sonra tescil ettirmek için ayrıca bir yönetim kurulu kararı ve noter tastikli tadil metni hazırlamama gerek var mıdır?
teşekkürler

Ynt: A.Ş. Genel Kurulda sermaye arttırımı

genel kurul yapmadan önce yönetim kurulu kararı alırsınız Karar konusuna anasözleşme semaye kaçıncı madde ise tadili diye değişen şeklini yazarsınız.Noter tasdikini yaparsınız.

olağan genel kurul gündemine anasözleşmenin sermaye başlıklı maddesinin tadil tasarısının yapılması diye bir madde eklersiniz. genel kurul toplantı tutanağına değişen maddenin tam şeklini yazarsıız. tadil metnini genel kurula ek yapmaya gerek yok.

yardımınız için çok teşekkürler. genel kurul toplantı tutanağında sermayenin eski ve yeni şeklinin ikisinin de olması gerekiyor mu? sicil den dönecek diye endişe ediyorum.
iyi çalışmalar

bir a.ş.de ortak anne, hisselerinin bir kısmını yine ortak küçük çocuklarına devretti y.kurulu kararını noter tasdiği yaptırarak ortak pay defterine işledik, bu devri tescil ilan ettirmemiz ve vergi dairesine bildirmemize gerek var mıdır?
teşekkür ederim, kolay gelsin.

Tescile ve Vd. bildirimine gerek yok.