fonradar

A.Ş. Hisse Basımı

Merhaba,
mart ayında anonim şirketin (halka açık değil) ortakların payları oranında nama yazılı hisse senedi verildi. İşlem sıram Hisse senedi basımı için öncelikle genel kurulda "hisse senedi basımı ve ortaklara teslimi" ile ilgili koyarak kabul edildi ,yönetime yetki verildi ve yönetimden karar çıkararak nama yazılı hisse senetlerini bastırdım.Pay defterine işledim. Atladığım bir şey oldu Ticaret sicil gazetesinde yayınlatmadım , yayınlanması gerekir mu? Yayınlanması gerekiyorsa bu ay yaptırsam olur mu?:(

cevaplar için teşekkür ederim.

Hisse senetlerinin bastırılıp ortaklara dağıtılmasının gazete yayımlanmasına gerek yok. Hisse senetleri satılabileceği/devir edilebileceği için bundan sonra yapılacak genel kurullarda hazirun cetvelini oluştururuken hisse senetlerini ortaklardan emanet olarak alıp, genel kurul sonrasında iade etmeniz gerekir. (TTK da toplantıya giriş kartı olarak geçiyor.)

Hisse senetlerinin bastırılıp ortaklara dağıtılmasının gazete yayımlanmasına gerek yok. Hisse senetleri satılabileceği/devir edilebileceği için bundan sonra yapılacak genel kurullarda hazirun cetvelini oluştururuken hisse senetlerini ortaklardan emanet olarak alıp, genel kurul sonrasında iade etmeniz gerekir. (TTK da toplantıya giriş kartı olarak geçiyor.)

teşekkür ederim