fonradar

A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesinin Çıkarılması Hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
3 Ortaklı, bu 3 kişinin de Yönetim Kurulunda olduğu, ancak birinin tek başına yetkili olduğu bir A.Ş. var.

Bu ortaklardan biri şirket ile bağını kopardı ve hiç bir evrağa imza atmıyor.

Bir depo açacağız, karar almamız gerekiyor, ancak imza atmadığı için onu bile açamıyoruz? (Nisap oranı da nedir? Onu da bilmiyorum?) Bu tür kararlarda tüm yönetim kurulunun imzası gerekiyor sanırım.

Bu durumda ne yapabiliriz? Bu kişiyi şirketten nasıl çıkarabiliriz. Şirketten yani ortaklıktan çıkarmak bir hayli zor sanırım, ancak en azından Yönetim Kurulundan nasıl çıkarabiliriz.

Mart ayındaki Genel Kurul'da Yönetim Kurulu'n dan oy çokluğu ile çıkarabilir miyiz?

Yönetim Kurulu'nu 2 kişiye indirebilir miyiz? (Şirket Ana Sözleşmesi tek kişiye indirmeye müsait şekilde yapılmıştı.)

Bilgisi olanlar üstadlardan yardım rica ederim.

Merhaba,
Bir depo açacağız, karar almamız gerekiyor, ancak imza atmadığı için onu bile açamıyoruz?
-Yönetim kurulu başkanı münferit imza yetkisine sahipse depo açılış kararı alabilirsiniz.
Bu kişiyi şirketten nasıl çıkarabiliriz. Şirketten yani ortaklıktan çıkarmak bir hayli zor sanırım, ancak en azından Yönetim Kurulundan nasıl çıkarabiliriz.
-A.Ş. lerde karar alınarak ortak hissesini devredebiliyor fakat, İto onaylı olması için hisse devri şart. Yönetim kurulundan çıkartmanız için genel kurul kararı olması gerekiyor. Genel kurulda bu kişiye yönetim kurulunda yetki verilmemesi gerekli.
Mart ayındaki Genel Kurul'da Yönetim Kurulu'n dan oy çokluğu ile çıkarabilir miyiz?
Toplantıda hazır bulunanların çoğunluğu ile karar çıkarsa ito onaylar diye tahmin ediyorum(Araştırmak gerekli İTOdan)
Yönetim Kurulu'nu 2 kişiye indirebilir miyiz? (Şirket Ana Sözleşmesi tek kişiye indirmeye müsait şekilde yapılmıştı.)
-İndirebilirsiniz tabi ki benim şirketimde tek kişi var yönetim kurulunda.
Umarım faydalı olmuştur.
İyi Çalışmalar.