Açılıştan Önce İthalat

Merhabalar
İstanbulda elektronik ürünler üzerine bir şirket açmayı düşünüyorum. ( ürünlerin gümrükle ilgili herhangi bir özel mevzuatı yok, doğrudan gümrük işlemleri ile çekilebiliyor. Hali hazırda bir şirkette bu ürünlerin ithalatı ile ilgili çalışıyorum zaten. Çalıştığım yerde iken aynı sektörde bir şirket açmak tazminatım açısından alehime olacaktır, ayrıca etik bulmuyorum.)
Ürünler Çinden geliyor fakat hazırlığı yüklemesi çekimi 8 haftayı buluyor. İşimden ayrıldığımda bu 8 haftalık sürecin boş geçmemesi adına ürünleri şimdiden sipariş etsem ( şahsım adına) Ltd şti açılışını yaptıktan sonra bu ürünleri şirkete devredebilir miyim?
Açıkca; şirket açılışından önce şahsım adına getirdiğim ithal ürünleri aynı bedel üzerinden şirkete devredip kdv'sini devletten geri alabilir miyim?
Kıymetli bilgilerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bireysel olarak ithal ettiğiniz ürünleri, gider pusulası ile ltd.şti. adına satın alabilirsiniz.

Bireysel olarak ithal ettiğiniz ürünleri, gider pusulası ile ltd.şti. adına satın alabilirsiniz.

Bu durumda ithalat anındaki kdv'yi nasıl kurtarabilirim? Asıl sorunum o kdv'yi geri alabilmek. İthalatı gerçekleştiren gerçek kişi tüzel kişiliğe devrederken kdv iadesi alamayacak. Şirket kaça aldıyda kdv ekleyip satacak bu halde ithalattaki kdv'nin iadesi sıkıntı olur gibime geliyor.