Adres Değişmedi ama Bina Numarası Değişti..

aodabası

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

Belediye, Şirket merkezinin bulunduğu sokaktaki numaraları değiştirmiş. Şimdi şirket kaşesi faturası vs.numaralar değiştiriliyor. Durumu vergi dairesi,ssk vb.kurumlara dilekçe ile bildirmek gerekir mi? Başka bir işleme gerek var mı?

Saygılar

Ynt: adres değişmedi ama bina numarası değişti..

Belediyeden bu değişikliği yaptıklarına dair bir yazı alıyorsunuz.Bu yazıyı ticaret odasına ve vergi dairesine, sskya vs.. yerlere dilekçe ekinde ibraz ediyorsunuz.

Ynt: adres değişmedi ama bina numarası değişti..

Dilekçe verilmesi gerekir. Yalnız dilekçede adres değişikliğinin olmadığının, sadece belediye tarafından yapılan düzenlemeyle sokak ve kapı numaralarının değiştiğini açıkça belirtiniz. Yoklamada da bunları yazdırınız.

Ynt: Adres Değişmedi ama Bina Numarası Değişti..

Belediyeden numara değişikliği çalışmalarından dolayı adres değişmiştir diye bir yazı alınıyor, bu yazıyı vergi dairesine vermeleri yeterlidir.Vergi dairesi bunu yeterli görüyor.Yoklama tutmuyor.

Hatta ticaret odası bile bu yazıya istinaden tescil edilmeden direkt ekrandan düzeltiyorlar adresini.

Sayın Zindan;
Elinizde belediyeden alınmış böyle bir belge var mı? Var sa buraya kopyalayabilir misiniz? Aynı durum benim de başımda ve belediye "sadece numarataj verebiliriz" diyor. Herhangi bir belediyeden alınmış
böyle bir belgeyle karşılarına çıkmak oldukça iyi olur. Saygılar, işlerinizde başarılar dilerim.

vergi daireleri bu tür bilgi verirken ek belge istemiyor diye biliyorum. tabi ülkemizde aynı binada altlı üstlü ayrı vergi daireleri farklı uygulamalarda yapabiliyorlar.
sanırım sadece dilekçede ilgili değişikliğin ayrıntılı şekilde belirtilmesi yeterlidir.

sdty ' Alıntı:
Sayın Zindan;
Elinizde belediyeden alınmış böyle bir belge var mı? Var sa buraya kopyalayabilir misiniz? Aynı durum benim de başımda ve belediye "sadece numarataj verebiliriz" diyor. Herhangi bir belediyeden alınmış
böyle bir belgeyle karşılarına çıkmak oldukça iyi olur. Saygılar, işlerinizde başarılar dilerim.

Sözünü ettiğim yazı numarataj adı verilen yazı işte.İsmini aklıma getirememiştim.Bu yazıyla heryerde işinizi halledersiniz merak etmeyin.Kolay gelsin.