Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışamaz Raporu

Herkese merhaba benim bi sorum olacaktı;

Bende Ankilozan Spondilit ( İntehaplı Romatizma), Hastalığı var ve tedavisi olmayan devamlı bir hastalık özürlü raporu alma hakkımız var ancak ben düşük gelir diye kokuyorum..

Ben Enerji ve Elektrik Sektöründe Sendikalı Saha Personeliyim.. Benim " Hastanın İleri Derecede Kalça Ekleminde Hareket Kısıtlılığı Olduğu İçin Uzun Süre Ayakta durması ve yürümesi Sakıncalıdır" diye raporum var. beni fazla yürütmüyorlar. Ancak ben Office geçmek istiyorum, Müdürümde bana Senin " Ağır ve tehlikeli işlerde Çalışabilir Raporun var, Özürlü Raporu al yada o raporu Çürüt "dedi.. Sendikada Yüz kızartıcı bi Suç Olmadıkça seni işten çıkaramazlar dedi..

Sorum Şu; Ben " Ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz Raporu Alsam Beni işten çıkarırlar mı yoksa Office cekerler mi ?

Sorum Şu; Ben " Ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz Raporu Alsam Beni işten çıkarırlar mı yoksa Office cekerler mi ?
Öncelikli olarak ofise almak ( daha doğrusu durumunuza uygun olan bir görev vermek için) çaba harcamalılar, eğer buna imkan yoksa, o durumda kıdem tazminatınızı ödeyerek çıkarma hakları doğar. Bu şekilde işten çıkarıldığınızda, işe iade davası hakkınız da olmaz.

Ek;
a-% 40 üzerinde özürlü raporu da alsanız,yaptığınız iş tehlikeli(belkide çok tehlikeli)bu noktada özür hali bu işi yapmaya engel,diğer ifadeyle bu tür özürlü işcinin bu iş de çalıştırılması/çalışması uygun düşmez, zira işin tehlike derecesi ve işcinin gördüğü işin mahiyetine bağlı olarak,olası iş kazası veya işcinin rahatsızlığının artacağı açık ,bu noktada işveren zor duruma düşer.
b-malum bu(tehlikeli) iş de çalışamayacağınıza dair rapor almanız halinde,bu defa zaten çalıştırılmamalısınız.
Her iki durumun sonucu sn.Keremcem beyin iletisindeki hususları gündeme getirir.