fonradar

Ah Dövizli İşlemler

furkan yasar

Katkı Sunan Üye
değerli meslektaşlarım

bugun yevmiye defterini dökecektim fakat son olark bazı hesapları kontrol edeyim dedim ve şöyle bir durumla karşılaştım. 102 bankalar hesabı normal olarak borç bakiyesi vermesi gerekir dolar olarak borç bakiyeside veriyor işlemlerin yogun oldugu dövizlerinde bir stok gibvi tutulamayacagından kur farkındn dolayı alacak bakiyesi vermiş ancak biz zaten onları 3.ayda değerlendiriğimizden onlar yeniden borç bakiyesi vermişler yaniyabancı paralı işlemlerde pratikte evrak işlerken yabancı paranın alacak bakiyesi verdiğinde günlük kontroller mi yapmamız gerekir buda olmuyor çünkü bütün bankalar aynı zamanda işlenemiyor defteri kebir bunlar alacak bakiyesi belli aralıkla gözükecek ama yıl sonunda borç bakiyesi verecek

benim anladıgım arkadaşlar geçici vergi dönemlerine degerlemeden önce yabancı paralı hesapların alacak bakiyesi verdiği zamanlarda okadarlık kısım için kayıt atmaktır

bu bir tecrube oldu yada daha değişik fikirleri olan varsa paylaşalım

teşekkürler

Ynt: Ah Dövizli İşlemler

Her ay sonu veya geçici vergi dönemlerinde bankadan hesap dökümü almanız veya banka cüzdanını işletirseniz bakiyeyi oradan takip edebilirsiniz.
Selamlar,