Ahşap Dolap TDHP'da Hangi Hesapta İzlenmeli?

El Pln

Katkı Sunan Üye
Merhaba,
Bir mimarlık firması, müşterisine ahşap dolap yaptırıyor ancak bu model yerine başka bir model hazırlatılıyor ve montajı yaptırılıyor.
Firma, bu ahşap dolapları stoklarında tutup başka bir iş anlaşmasında kullanacağını söylüyor.

Bu durumda Tek Düzen Hesap Planında hangi hesabın kullanılması gerekir?

Sözkonusu iki dolap mı var...Birisi monte edilen..birisi monte edilmeyip daha sonra iş anlaşmalarında kullanılmak üzere (nasıl bir anlaşma bu da ayrı bir soru) bekletilen bir dolap.??

Merhaba,

Evet, iki tane dolap var. Birisi beğenilmediği için montajından vazgeçilen.

İş anlaşması konusuna gelince;
Mimarlık firması, bir firma ya da şahısla; dekore edilecek yerin keşfi sırasında isterse işi kabul eder isterse etmez.
Kasdettiğim iş anlaşması bu anlamdaydı. Doğrusu önyargılı yaklaşımınızı da ben anlayamadım.

Firmanın, başka bir firma ya da şahısa, elinde (stoklarında) beklettiği dolabı önermesinde veya yapılacak işte kullanmasında ne gibi bir sakınca olabilir ki?

Sayın El Pln,
Beni yanlış anlamışsınız..Kesinlikle önyargılı bir düşüncem yada yaklaşımım olmadı..Sadece sorunuzu doğru anlamak için sordum..

Sorunuzla ilgili görüşüm ise : Stokta bekletilen dolaplar için 157 Diğer Stoklar hesabının kullanılmasının uygun olacağıdır..Yapılan işte kullanılması durumunda da Hizmet Üretim maliyetine alınır..

Selam ve muhabbetle..