Ajanda Bastırılması Muhasebe Kaydı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan NESE1989
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yeni yıla hediye dağıtmak amaçlı 1000 tl turarında ajanda bastırdık muhasebe kaydı nasıl olmalı yardımınızı rica ediyorum

Son düzenleme:
Merhaba, (kayıtlarda kdv ihmal edilmiştir)

----------/-------------------
157 1000 (b)
320 1000 (a)
----------/--------------------

dağıtıldıkça ki atıyorum o ay 300 tl lik ajanda dağıtılöış olsun

--------------//--------------
770.01 Temsil Reklan Gd 300 (b)

157 300 (a)
------------//----------------

Saygılarımla,

Adli Muhasebe Uzmanı
Hile Denetçisi
S.M.M.M

yanlış anlamayın sevgili meslekdaşım ama güldürmeyin adamı durun durun hele yaşadıkça daha neler göreceğiz 10-15 bin tl ye oda kurs veriyordu sonra seminerlere döndüler bu meslek bir derya aç açabidiğin kadar sonu gelmez bir mali müşavir sadece mali müşavirdir yok bilirkişi yok hileci yok zurnacı yok adliyeci bütün bunlar vahşi kapitalist sistemin dönen çarklarının bir parçası ağzına bir parmak bal çal geleceğin mesleği de bol bol kurs ver para kazan paketle oh ne güzel ne güzel bende yüksek denetçiyim zir master yaptım denetim üstüne :) lütfen bana kızmayın darılmayın sizi anlıyorum ama ben bu düzene karşıyım arkidiş

Merhaba

firma siparişleri yetiştirmek için çok acil dışarıdan 2 işçi buldu bunların yemeklerini veriyor 20-25 gün ya da en tin fazla 1-1,5 ay çalıştırıp yevmiyelerini verecek bu kişiler esnaf değil sigortalı çalışan da değil peki bu durumda %10 stopajını ödeyerek şirket gider pusulası kesebilir mi

Cevap: gider pusulası vergi mevzuatında tanımlanmış bir belge olup; herhangi bir sekilde kazancını beyan edemeyecek vergiden muaf esnafın by kazancinin vergisinin hazineye intikaline yonelik calıştırılan muessesedir. Dolayısıyla sosyal güvenlik mevzuatını ilgilendiren uygulamalarda herhangi bir tevsik kabiliyeti yoktur. Olması muhtemel bir iş kazası sonucu devlet; mağduru otomatik olarak sigortalı işçiden ayirmayacak aynı hakları tanıyacak fakat msliyetini işverenden talep edecektir. Dolayısıyla geçicide olsa sigortasız işçi çalıştırıyor olmanızla yüklenilen riski gider pusulası müessesesi ortadan kaldırmaz.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz....

Saygılarımla,

Son düzenleme:
Merhaba

Cevap: gider pusulası vergi mevzuatında tanımlanmış bir belge olup; herhangi bir sekilde kazancını beyan edemeyecek vergiden muaf esnafın by kazancinin vergisinin hazineye intikaline yonelik calıştırılan muessesedir. Dolayısıyla sosyal güvenlik mevzuatını ilgilendiren uygulamalarda herhangi bir tevsik kabiliyeti yoktur. Olması muhtemel bir iş kazası sonucu devlet; mağduru otomatik olarak sigortalı işçiden ayirmayacak aynı hakları tanıyacak fakat msliyetini işverenden talep edecektir. Dolayısıyla geçicide olsa sigortasız işçi çalıştırıyor olmanızla yüklenilen riski gider pusulası müessesesi ortadan kaldırmaz.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz....

Saygılarımla,
Aynen katılıyorum