fonradar

Akaryakıt İst. Alınan Yüksek Meblağlı Ö.K.Cihaz Fişi.

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
Akaryakıt istasyonlarında uygulamaya geçilen Ödeme kaydedici cihazlar ile ilgili ayrı bir uygulama varmı, bilemiyorum, araştıramadım vaktim de olmadı. Yazar Kasalarda yada Perakende Satış Fişlerinde fiş kesme sınırı 2008 Yılı için 600 Ytl. Kamyon yada Daha büyük çaptaki araç otobüs popmaya yaklaştı ve 2000 - 2500 ytl. tutarında akaryakıt aldı deposuna yada yedek deposuna, pompacı da fişini kesti verdi tutarınca. Muhasebe kayıtlarına bu şekilde yüksek meblağlı kesilen bir fişi işleyebilirmiyiz, bu gibi durumlar için özel bir uygulama varmı ?

Ynt: Akaryakıt ist. alınan yüksek meblağlı Ö.K.Cihaz fişi.

akayakıt ÖKC için fatura kesme limiti yoktur.

Ynt: Akaryakıt ist. alınan yüksek meblağlı Ö.K.Cihaz fişi.

Yeniyurt ' Alıntı:
Akaryakıt istasyonlarında uygulamaya geçilen Ödeme kaydedici cihazlar ile ilgili ayrı bir uygulama varmı, bilemiyorum, araştıramadım vaktim de olmadı. Yazar Kasalarda yada Perakende Satış Fişlerinde fiş kesme sınırı 2008 Yılı için 600 Ytl. Kamyon yada Daha büyük çaptaki araç otobüs popmaya yaklaştı ve 2000 - 2500 ytl. tutarında akaryakıt aldı deposuna yada yedek deposuna, pompacı da fişini kesti verdi tutarınca. Muhasebe kayıtlarına bu şekilde yüksek meblağlı kesilen bir fişi işleyebilirmiyiz, bu gibi durumlar için özel bir uygulama varmı ?

Merhaba ;

Sn Yeniyurt ,sakın kusura bakmayın ama oldukça geç kalmışsınız. İlgili tebliğin 2006 yılında yayınladığını düşününce ??

Ynt: Akaryakıt İst. Alınan Yüksek Meblağlı Ö.K.Cihaz Fişi.

Evet muhasebe arkadaş geç kalmışım, ne yaparsın yeni karşılaşınca, bide kusu ra da baktım. cahillik işte insanı bazen rezil de edebiliyor.. ama öğrenmek istemiştim sadece.... yine de ilgine , alakana , teşekkür ederim. Murat Bey size ayrıca teşekkür ederim. Hepiniz kalın sağlıcakla.