Akla Ve Fikre İhtiyacım Var

E fatura ve e defterin olmaması niye avantaj oluyor. Muhasebesi eski kalmış bir firmada çalışmak beni de eskide bırakmaz mı.

Şu soruyu sormanız gerekir. Hedefim nedir?

Hedef konusunda kendinize bir yol çizerseniz, o yol sizi doğru şıkka götürür.

Muhasebe sistemi düzensiz olan firmada cumartesi tam gün hatta pazar günü bile çağırabilirler. Sistemi olan firma iyidir.

Doğru diyorsunuz ama şu an böyle bir durum yok. İlerde olmayacağının da garantisi yok.

Kariyer, ücret önemli değil. Zaman benim için önemli. Ve iş bulma gibi bir sıkıntım yok diyorsanız, kozmetik firması.
Kariyer benim için önemli, bana birşeyler katacak, benim birşeyler katacağım bir firma arıyorum diyorsanız, tekstil firması.

kesinlikle işini değiştirme birincisi bulunduğun yerde sistem kur birşeyler başarmanın hazzını yaşa tek başına imparator ol yılbaşında maaşını ona göre artırmalarını iste 300 tl için cumartesi gününü heba etme cumartesi pazar tatil olması herşeye bedeldir dimyata pirince giterken eldeki bulgurdan olma bulundupun yerden kaçma onların sana ihtiyacı var görevini tamamla onalrı adam et ihya et sonra balık bilmezse HALİK bilir ama asla şimdilik iş değiştirme görevini hakkıyla icra et dirençsiz kaleyi herkes fetheder direnmenin had safhada olduğu kaleyi fethet bayrağını dalgalandır

yanlış anlamızsanız bir konudafikrimi sunmak isterim. eve yakınlık ne kadar önemli, benim kadar kimse bilemez demiyorum. ama gerçekten istanbul gibi bir yerde bunun ne kadar önem arz ettiğini anlayacak kadar uzun yıllardır yol kahrı çekiyorum. muhasebe müdürü unvanı altında çalışmaya başladıysanız demek ki pek çoklarımıza göre daha iyi konumdasınız demektir bu. ben şahsen henüz müdür olarak bir yere başvurmadım, yapmam da. ne kadar yetkinim biliyorum. kastım, şansınız iyi bu açıdan bakınca. hoş burada kısa bir not düşmek lazım; firmaların ilanlarını incelerken gördüğüm, yaptıkları görev tanımları içler acısı..

evet, en başta da değinmek istediğim konuya sıra geldi şimdi; kendi isteklerimiz için olmadık şeyleri evet der olduk. muhasebe=düzendir benim mesleki bilgilerime göre. düzen olmayan yerde bir şey olmaz. olmadığı gibi sizin sinirlerinizi de harap eder.sonra her olumsuz durumun faturası size kesilir. nerede, ne zaman, nasıl infilak edeceğini de bilemezsiniz.. sonra aradan zaman geçer boşa çalışmış olduğunuzu anlarsınız. sürekli değişen bir yapı içerisindeyiz. haddime değil ama kaliteli ilanı yaratacak olan kaliteli iş arayanlardır nazarımda. biz salla başı al maaşı kafasından kurtulursak daha iyi imkanlar bizi bekler. bu mesleği her zaman dediğim gibi ayaklar altına alıp itibarsız hale sokanlar da bizim aramızdan; sizi tenzih ederek söylüyorum. lakin önce mesleğin gereği neyse oraya vurgu yapmak lazım. emin olun şu son bir kaç ay içinde reddettiğim işlerden bir kaçı düzensizliği gördüğüm içindir. ikinci sırada da ücret beklentisi geliyor. direniyorum ben hala..

burada tabi ben tarihi göz ardı ederek yazmış bulundum ama bu tarz yaklaşımlarda düşünenler varsa belki bir fikir vermiş olurum.

yine tarih olarak bakınca aradan yıllar geçmiş ama ücretler değişmemiş onu da söylemeden edemeyeceğim.. ruhsatımı kullanmamı isteyen bir firma, 3.000,00 tl bana layık görüyoruken; muhasebe departmanı için başka bir firma ama 2.250,00 ücret öneriyor. bana mı böyleleri denk geliyor, şans kavramını cidden ele almak mı lazım bilemedim. zira öyleyse, şansızmışım cidden.

Son düzenleme: