fonradar

Anonim Şirket Sermaye Ödemesi

100 ortakli anonim sirketiz.7 ay once genel kurulun oy cokluguyla sermaye arttirim karari aldik ve yeni yonetim sectik.isler iyi gitmedi.ortaklarimiz sermaye arttirim yapmadilar.odenmesi gereken en az %25 lik payi odeyemedigimiz icin genel kurulun kararlarini ve yeni yonetimi tescil edemedik. Simdi eski yonetimle isleri yurutuyoruz.sermaye arttirim kararini ve yonetimi degistirmek icin ne yapabiliriz.bu arada 6 mart itibariyle olagan genel kurul zamanimiz gelmistir.tsk...

Genel kurulda sermaye artırımı kabul edildiğine göre, ortakların önceki sermayedeki paylarına göre yeni sermayeden pay alma hakları (rüçhan hakları) vardır. Yönetim kurulu bütün ortaklardan bu haklarını kullanıp kullanmayacaklarına dair taahhütname alır buna göre hareket eder. Her ortak sermaye artırımına katılmak zorunda değildir. Yönetim kurulu ......... tarihine kadar taahhütname vermeyen ortakların rüçhan haklarını başka ortaklara kullandırabilir. Sonuç olarak sermaye artırımı mutlaka yapılmak isteniyorsa artırılan kısım diğer ortaklar tarafından karşılanıp yola devam edilebilir.