Anonim Şirket Yönetim Kurulu Başkanının İstifası

Merhaba Yeni Başladığım Şirkerde Yönetim Kurulu Başkanı 27-12-2006 Tarihinde Yİstifa Ettiğini Noter Aracılığla Tüm bankalara, Ssk,iş Kur,Ticaret sicili ve Firmaya Noter Kanalıyla İhtar çekmiş Ancak Firma 2007-2 ayında Adres Değişikliği
Yapması Nedeniyle kakar Alıyor Ve Bu Kararda Yönetim Kurulu Başkanı Olarak İstifa eden şahsa İmza Attırmışlar Bunun Sonucunda
İstifa Eden Yönetim Kurulu Başkanını Bağlayan Birşey Varmı Yoksa Firmanın Almış Olduğu Karar Yanlışmı ,Bu istifanın Geçerli Olması için İhtarın Tescil edilmesi Gerekli Değilmi

Ynt: Anonim Şirket Yönetim Kurulu Başkanının İstifası

Yönetim Kurulu başkanının istifa etmesi ancak bu kararın kurulda görüşülerek kabul edilmesi ile geçerlidir. Bankalara ve diğer muhataplara yazı yazılması tamamen faydasız bir işlemdir.
Yönetim Kurulu toplantı nisabı ile toplanır. Üyelikten de istifa etti ise varsa yedek üye, yoksa ilk genel kurula sunulmak üzere başka bir üye atar. Daha sonra da karar nisabı ile yeni bir başkan seçer. Bu işlemde tescil ve ilan edilir.
Ayrıca yeni imza yetkilerinin de belirlenmesi bunların da tescil ve ilanı gereklidir.
Bu işlemler atmamlandıktan sonra prosedür oluşmuş olur.