fonradar

Anonim şirketle yönetim kurulu

Elaj

Katkı Sunan Üye
Daha önceki yönetim kurulu başkan, başkan yardımcısı ve üye olarak 3 yıl süre ile seçilmişler 2008 yılında,
şimdi de genel kurul yapmadan başkan yardımcısı ve üyeye 3 kişi daha eklemek istiyorlar genel kurul yapmadan bu mümkün mü
Sadece karar ve imza beyannamesiyle yapılabilir mi

Ynt: Anonim şirketle yönetim kurulu

Yönetim Kurulu kaç kişilik. Eğer 3 kişi daha yoksa yedekler olmalı yedekler de yoksa ilk genel kurula sunulmak üzere Yönetim Kurulu dışardan üç üye atauabilir.
Ancak en sağlıklı yol genel kurul yapmaktır.

istifa yok YEDEKTE SEÇİLMEDİĞİ İÇİN BU ÜÇ KİŞİ ŞİRKET ORTAKLARINDAN

O zaman ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere Yönetim Kurulu üyesi olabilme haklarına sahip ortaklar arasından atanabilir.

jale_7 ' Alıntı:
Daha önceki yönetim kurulu başkan, başkan yardımcısı ve üye olarak 3 yıl süre ile seçilmişler 2008 yılında,
şimdi de genel kurul yapmadan başkan yardımcısı ve üyeye 3 kişi daha eklemek istiyorlar genel kurul yapmadan bu mümkün mü
Sadece karar ve imza beyannamesiyle yapılabilir mi

genel kurul 3 kişi seçti ise tekrar genel kurul yapmadan yönetim kurulunu 6 kişiye çıkartamazsınız. ancak istifa,vefat gibi herhangi bir nedenle yönetim kurulunda bir boşalma olursa, boşalan bu üyeliğe ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere bir üye, yönetim kurulunun kalan üyeleri ile atanabilir.
ayrıca sn jale_7, yönetim kurulu seçimlerinde imza beyannamesi olmaz, temsilci seçimlerinde imza beyannamesi sunulur.