Araç Aküsü Hangi Türe Kayıt Ediliyor ?

Merhabalar foruma yeni katıldım araç aküsünü tüketim malzemesi olarak giriyorum bunu tesis makine cihaz kategorisine mi demirbaşa mı sokmak lazım bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim. Ayrıca bu ürün skalalarının demirbaş mı tüketim malzemesi olarak mı girilmesini gösteren veya ürünlerin türünü belirten sade bir liste olsa hepimizin işine yarayabilir ama maalesef bununla alakalı listeler ürün bazlı olarak yok genel bazlı yayınlanıyor .

Merhabalar foruma yeni katıldım araç aküsünü tüketim malzemesi olarak giriyorum bunu tesis makine cihaz kategorisine mi demirbaşa mı sokmak lazım bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim. Ayrıca bu ürün skalalarının demirbaş mı tüketim malzemesi olarak mı girilmesini gösteren veya ürünlerin türünü belirten sade bir liste olsa hepimizin işine yarayabilir ama maalesef bununla alakalı listeler ürün bazlı olarak yok genel bazlı yayınlanıyor .
Sayin metingonul

TDHP her iki hesaba da baktigimizda;

253 Tesis, Makine ve Cihazlar Hesabı: Üretimde kullanılan her türlü makine, tesis ve cihazlar ile bunların eklentileri ve bu amaçla kullanılan taşıma gereçlerinin izlendiği hesaptır.

255 Demirbaşlar Hesabı: İşletme faaliyetlerinin yürütülmesinde kullanılan her türlü büro makine ve cihazları ile döşeme, masa, koltuk, dolap, mobilya gibi maddi varlıkların izlendiği hesaptır.

Eger bu aku'yu uretim amacli kullanilacaksa 253 hesap

Eger bu aku isletme faaliyetlerinin yurutulmesinde kulanilacaksa 255 hesap

Eger bu aku sirket araclarinda kullanilacaksa aracin maaliyeti 254 hesapta

Yok aksam arkadaslarla hali sahada top oynarken isiklar kesilirse diye aldiysaniz 689 K.K.E.G hesap:)