Araç Kiralama Şirketlerinde KDV İndirim

Selamlar,
Mali Müşavirim ve konuya hakim diğer birkaç mali müşavir ile konuşup, bir türlü sonuca varamadığımız bir konu sizlerden görüş isteyeceğim...

Benim bir tane LTD şirketim var, üç tane ayrı sgk dosyası ile de ayrı meslekler icra ettiğim üç ayrı ofisim var.
Birinde İş Güvenliği Hizmeti veriyorum, diğerinde Araç Kiralama ve üçüncüde de inşaat işi yapıyorum...

Birinci sorum, Araç Kiralama Ofisim, İş Güvenliği İşi yapan ofisime araç kirayabilir mi?
Kiralarsa eğer, filoma kattığım araçların, KDV sini aldığım aydan mahsup edebilir miyim?
Araçları filoma kattıktan sonra, iki yılı doldurduktan sonra satarsam satıştaki KDV oranım %1 mi olacaktır? (Araç filosu için araç aldığımda, KDV sinin aynı andan mahsup ediyorum, örneğin araç bedeli 100TL ve KDV 18 TL ise, aynı ay 18 TL Direk KDV den düşüyorum, iki yıl sonra diyelim araç bedeli 50TL düştü, satışım 50TL + %1 KDV mi olacak?
Ayrıca araç kiralama şirketlerinde, kira bedeli yıllık olarak tek fatura ile tahsil edilebilir mi? her ay kesmek yerine bir yıllık fatura bedeli kesilebilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Selamlar,
Mali Müşavirim ve konuya hakim diğer birkaç mali müşavir ile konuşup, bir türlü sonuca varamadığımız bir konu sizlerden görüş isteyeceğim...

Benim bir tane LTD şirketim var, üç tane ayrı sgk dosyası ile de ayrı meslekler icra ettiğim üç ayrı ofisim var.
Birinde İş Güvenliği Hizmeti veriyorum, diğerinde Araç Kiralama ve üçüncüde de inşaat işi yapıyorum...

Sayın erdemduru,

Sanırım bazı sorularınızı yazarken karışmış yada ben tam anlayamadım.Öncelik ile sormak istediğim kısımlar var,

• Tek bir Ltd şirketiniz mi var ve bu şirket tek ortaklı bir şirket mi yoksa birden fazla ortaklı bir şirket mi ?
  • Üç ayrı sgk dosyasından bahsederken ne demek istediniz ?
  • Ayrı meslekler icra ettiğinizi belirtmişsiniz ve bu meslekler için üç ayrı ofis olduğunu belirtmişsiniz bu üç ayrı ofis LTD şirketinize bağlı şube olarak mı geçmektedir yoksa farklı şirketlere mi aittir ?
  • Son olarak Mali Müşavir olduğunuzu beyan etmişsiniz LTD şirketiniz mesleğinize ait Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Limited Şirketi midir yoksa yukarıda beyan ettiğiniz ticari işlemlere ait açılan şirketmidir ?

Selamlar, Öncelikle mali müşavir değilim, mali müşavirim ve birkaç farklı mali müşavir ile görüştüğüm bir konu,
Tek bir LTD Şirketim var, Tek ortak benim, Üç ayrı şubemiz var, üçü de farklı sektörlerde, resmi olarak ltd şirketimin şubelerı...
yorumlarınızı bekliyorum