Araç kiralama tevkifatlı fatura

Selam üstadlar..Hayırlı işler..

Bir mükellefim Orman işletmeye tır çekici aracını kiraladı.Orman fatura keserken 1/3 tevkifatlı olarak kesti bizde tevkifatı kdv beyannamesinde gösterdik.vergilerimize iade talebinde bulunduk.Şimdi vergi dairesi orman işletmeye yazı yazmış siz bu kdv tefkifatını 9 nolu KDV kanunun 89,91 ve 95 nolu tebliğlerinden hangisine göre tevkifat yaptınız bilgiverin diye orman da böyle kesilmiş hep bizde çok bilmiyoruz hangisine giriyor diye şimdi yazı bana geldi sözü edilen maddelere daha öncede baktım açıkca bir şey göremedim.
Şimdi üstadlarımdan yardım istiyorum..Teşekkürler...

Ynt: Araç kiralama tevkifatlı fatura

bana göre daire iade talebinizi red edecektir bu nokta da size iki yol var ya kdv yi orman işletme'den talep edip takibe konu edeceksiniz tabi bu durumda beyannamelerinizde düzeltme istenebilir vergi dairesince veyahut yargı yoluna gideceksiniz... ::)

Bir mükellefim Orman işletmeye tır çekici aracını kiraladı.Orman fatura keserken 1/3 tevkifatlı olarak kesti bizde tevkifatı kdv beyannamesinde gösterdik.vergilerimize iade talebinde bulunduk.Şimdi vergi dairesi orman işletmeye yazı yazmış siz bu kdv tefkifatını 9 nolu

Benim anlamadığım mükellefiniz orman işletmeye aracını kiralıyorsa faturayı mükkellefiniz kesmesi gerekmiyormu?[

sende aynı şekilde orman işletmelerinden istesene neye göre kdv tevkifatı yaptığını....bana göre %51 den fazlası kamuya ait olduğu için hizmet gelirlerinden tevkifat yapıyorlar...ama bunun tam cevabını orman işlermesinden alabilirsin...

Hizmet ayrı araç kiralama ayrı bir iştir. Şoförü ile birlikte kiralanması halinde 1/9 tevkifata tabi olup, yalnızca aracın kiraya verilmesi tevkifata tabi değildir.