Aralık Denetim Yeterlilik Soru Tahminleri

risk ve kanıt ilişkisi ile ilgili uygulamalı soru düşündüm bulamadım nasıl olabilir

keske soruları bılseydım ama :) . Kastettıgım suydu rısk duzeyını dusuk yada yuksek tutup gereklı kanıt sayısını belkı tablo yoluyla buldurmak gıbı. Yada dedıgım gıbı yevmıye kaydının duzeltılmesı ve gelır gıder, donemsellık vs vs etkılerı gıbı yorumlar beklıyorum. Ama dedıgım gıbı ters koseye bayılıyorlar.

bence arkadaşlar bir tane kolay malum herkesin bildiği genel kabul görmüş denetim standartlarını soracaklar
2. soru beklediğim bundan biraz daha emin gibiyim hatta bunu uygulamalı olarak sorabilirler denetimin hedefleri(amaçları)
3. ise düşük bi olasıkla denetim çalışmalarını tamamlama aşamaları diye düşünüyorum.
inşaallah hepimiz şu sınavlarsan geçeriz ben temmuz sınavına 1,5 ay çalıştım.işten ayrıldım evdeydim hep. hepsini tek seferde geçeyim diye çalıştım sadece bi dersten geçtim yani maalesef beklediğimiz yerlerden sormuyorlar hep ters köşe yatırıyorlar.

hileli finansal raporlama denetim testleri ve denetim teknikleriyle ilgili sorular gelebilir bence
temmuz sınavı için en güvendiğim dersti denetim ki spknın bağımsız denetim sınavınada sıkı hazırlanmıştım o yüzden cepte görmüştüm denetimi ama 50 bile alamadım ya inşallah busefer olur

Son düzenleme:
murat ben yazayım sen karar ver. Şimdi sınava ilk defa gireceğim için acayip stres yaptım , normalde her dersi bitirdim diyebilirim yani 1 kez dahi olsa hepsini çalıştım son 2.5 ayda hepsine çalıştım diyelim.ama bir dersi 2-3 gün çalıştıktan sonra diğer derslere baktıgım için bi on gun sonra geriye dönüp baktığımda çalıştığım dersleri hatırlamadığımı gördüm ama mecburen bu şekilde devam ettim çunku hepsine bakmak istiyordum.finansal muhasebe ve vergi mevzuatı kendimi en eksik hissettiğim dersler bi kere mevzuat çok uzun ve ben ordaki herşeyi bilmiyorum , finansal muhasebe de çıkmış sorulara çalıştım son 1-2 sınav diğerlerine göre cok zor geldi yapamadım coğu kaydı buda moral bozuyor açıkçası.denetime çalıştıktan sonra sorulara baktım iyi gibiydi ama diğer derslere de çalıştıktan sonra yarım yamalak hatırlıyorum gibi inşallah sınavda aklıma gelir ama denetımde de konustugumuz gibi son 2 sınav zor geldi bana çünkü daha cok tanım tarzı çalıştım .meslek hukuku ve hukuk ta sorulacak soruların zorluguna kolaylığına göre bazen iyi bazen orta durumda gibiyim. finansal tablolar da sordukları tanım sorularını genelde yapıyorum oran analizinde formul cok hepsini hatırlayamıyorum , maliyete çalıştığım zamanlar soruları yapıyorum ama diyelim ki on gün hiç bakmayınca dikkat edilmesi gereken küçük yerleri kaçırıyorum bu da tabii soruyu götürür.yani sonuç olarak iyi mi kötümüyüm bu çalışma konusunda bende bilmiyorum dediğim gibi stres cok yaptım buda insanı sıkıyor biraz.

analitik inceleme prosedürleri tanımı ve denetcinin analitik inceleme prosedürlerinden yararlanma amaçları nelerdir

murat ben yazayım sen karar ver. Şimdi sınava ilk defa gireceğim için acayip stres yaptım , normalde her dersi bitirdim diyebilirim yani 1 kez dahi olsa hepsini çalıştım son 2.5 ayda hepsine çalıştım diyelim.ama bir dersi 2-3 gün çalıştıktan sonra diğer derslere baktıgım için bi on gun sonra geriye dönüp baktığımda çalıştığım dersleri hatırlamadığımı gördüm ama mecburen bu şekilde devam ettim çunku hepsine bakmak istiyordum.finansal muhasebe ve vergi mevzuatı kendimi en eksik hissettiğim dersler bi kere mevzuat çok uzun ve ben ordaki herşeyi bilmiyorum , finansal muhasebe de çıkmış sorulara çalıştım son 1-2 sınav diğerlerine göre cok zor geldi yapamadım coğu kaydı buda moral bozuyor açıkçası.denetime çalıştıktan sonra sorulara baktım iyi gibiydi ama diğer derslere de çalıştıktan sonra yarım yamalak hatırlıyorum gibi inşallah sınavda aklıma gelir ama denetımde de konustugumuz gibi son 2 sınav zor geldi bana çünkü daha cok tanım tarzı çalıştım .meslek hukuku ve hukuk ta sorulacak soruların zorluguna kolaylığına göre bazen iyi bazen orta durumda gibiyim. finansal tablolar da sordukları tanım sorularını genelde yapıyorum oran analizinde formul cok hepsini hatırlayamıyorum , maliyete çalıştığım zamanlar soruları yapıyorum ama diyelim ki on gün hiç bakmayınca dikkat edilmesi gereken küçük yerleri kaçırıyorum bu da tabii soruyu götürür.yani sonuç olarak iyi mi kötümüyüm bu çalışma konusunda bende bilmiyorum dediğim gibi stres cok yaptım buda insanı sıkıyor biraz.

hedefinde ilk sınavda hepsini vermekmi? , benim ikinci girişim olacak ilk sınavım temmuzda çok rahat girdim strese girmedim özel sektörde izin durumlar zayıf olduğu için çalışmalarım tam yeterli değildi verebildiğim veriyim dedim sınavda 7/2 yaptım vergi ve hukuk gitti gerisi kaldı.
bu sınavda stres bendede var , ankaradamı gircen sınava ? herkez istediği başarıyı yakalar inş.

yani çalışmaya başlarken öyle bi hedef koydum kendime ama çalıştıkça uzaklaştım ister istemez o hedeften:) bende muhasebe bürosunda stajımı bitirdim halen de ordayım gecen ay araya geçici vergi girdi işte bugunlerde de beyannameler var bi yandan da sınav tabii akşamları çalışıyorum genelde .evet ankara da gireceğim ayın 29 nda orda olacagım .ewet insallah herkesın istediği gibi geçer herkes başarılı olur.
aslı vergdiğin link çalışmıyor birde çıkmasını beklediğin sorunun cevabını da yazabilir misin ?

merhaba arakadaşlar. denetimden bol bol okuyun yorumlarınıza dikkat edin. iki soru tanım ve açıkla şekiliden diğer iki soru yoruma ve hesaplamaya dayalı soruyor. ben temmuz sınavından 70 aldım. ilk iki sorunun açıklamalarını yapmadığım halde 70 vermiş. bir sorumda yanlıştı. demek oluyorki denetimci bol not vermiş. son iki sınavdır denetim dersi değişik çıkıyor. komisyonun tarzı başka. komisyonda kim var onuda bilemiyorum. saygılar

analitik inceleme prosedürleri tanımı ve denetcinin analitik inceleme prosedürlerinden yararlanma amaçları nelerdir
analitik inceleme prosedürleri denetcinin beklentileri ile işletmede kayıtlı tutarların karşılaştırılmasınıda içeren finansal ve finansal olmayan veriler arasında mantıklı ilişkiyi araştırmak için yapılan değerlendirme çalışmalarıdır.
yararlanma amaçları
*sektörü ve işletmeyi yakından tanımak
*işletmenin devamlılığını değerlemek
*beklenen yanlışlıklara yönetimin dikkatini çekmek
*ayrıntılı denetim testleri sayısını azaltmak

arkadaşlar az önce teos sayfama girdim hala bi gelişme yok. eksik evraklarınız var diyor. bende mı sorun var sizde de böyle mi .nerede gireceğimiz ne zaman belli olacak ?

bendede son dönem ssk eksikti odaya faksladım oda girdi teostaki durumda düzeldi. eksik evrak için odanızla irtibata geçebilirsiniz.
sınava hangi derslikte girceğin sınava 2 gün kala yayınlanıyoır. hemen vermiyorlar.
bilgin ola

arkadaşlar az önce teos sayfama girdim hala bi gelişme yok. eksik evraklarınız var diyor. bende mı sorun var sizde de böyle mi .nerede gireceğimiz ne zaman belli olacak ?

Bendede evrağınız bulunamamıştır diyor. Eşimin sayfası güncellendi staj notu filan görünüyor. Ankarayı aradım durumu anlattım sırayla güncelleniyor sizinkine sıra gelmemiştir daha diyor ne kadar ağır işliyor.(özel sektörde olsa 1 kişiye bile o kadar sürede yaptırırlar)