Aralık Denetim Yeterlilik Soru Tahminleri

[ı]-bağımsız denetimi sınırlayıcı faktörler nelerdir ?

-bağımsız denetime tabi olan kuruluşlar nelerdir?

- iç kontrol sisteminin esas amaçları?
[/ı]

[ı]tahminlerimizce bağımsız denetimden mutlak 2 soru gelecek arkadaşlar [/ı]

[ı]-bağımsız denetimi sınırlayıcı faktörler nelerdir ?

-bağımsız denetime tabi olan kuruluşlar nelerdir?

- iç kontrol sisteminin esas amaçları?
[/ı]

[ı]tahminlerimizce bağımsız denetimden mutlak 2 soru gelecek arkadaşlar [/ı]

ilk iki sorunun cevabı ne ? sınırlayıcı faktörler şirket yöneticilerinin engellemesi olabilir ,zamanın kısıtlı olması olabilir başka ne var
bagımsız denetime tabii kuruluslarda sanırım bankalar sigorta şirketleri ve spk ya tabi kurumlar mı.soru sorup cevabıda yazarsak daha çok aklımızda kalır sanırım. :) bence son 2 sınavda cıkan denetim teknıklerı gibi benzer soru cıkacak arkadaşlar

[FONT=&quot]BAĞIMSIZ DENETİMİ SINIRLAYICI FAKTÖRLER[/FONT]
[FONT=&quot]- Denetçinin kısıtlı ekonomik koşullarda çalışması[/FONT]
[FONT=&quot]- Zaman sınırlaması
[/FONT]
[FONT=&quot]- Mali Tabloların düzenlendiği muhasebe sisteminden kaynaklanan sınırlamalar[/FONT]

komısyonun zaten dırek soru sorma huyu pek yok , denetım teknıklerı olsun gorusler olsun , bı uygulama ıcınde soruyo ıkı sınavdır . o yuzden kanımca o konulardan dırek bu nedır dıye bu soru gelmıcek gene . ıkı sınavdır basımıza bela oldu ısallah bu donem bı temızlık yapıp ınsaflı olurlar.

2012 ilk sınavında gelen 3. ve 4. soru gibi. 2012 ikinci sınavında gelenler de beni korkutuyor açıkçası.sanıırm bi soruda denetim programı yazın dıyordu diğer soruda önemlilikle ilgiliydi ben ikisinide anlamadım.denetım programı aslında notlarda var ama çok uzun geliyor bana ve mamuller için farklı satışlar için farklı aklımda kalmıyor.bu tarz sorular gelirse zor olacak.

yani önceki sınavlara göre bariz şekilde son iki sınavdır zorlaşmış.onlar da bize denk geldi.komisyonda kimler var biliniyor mu . onların kitaplarından göz atsak?

ben sadece finansal muhasebe komisyonda sadece prof.dr.aydın karapınar olduğunu öğrendim diğerlerinden haberdar değilim

KOmısyonda kımlerın oldugu sır gıbı saklı. Bılgı edınme hakkımızı bıle kullanamıyoz . COk ugrastım tesmerden komısyondakılerı ogrenmek ıcın ama bı sonuc elde edemedım. Ya nasıp demekten baska bı care yok. Tek ders denetım kaldı 3. hakkıma gırıyorum . Tek umudum temızlık yapmaları. Denetımden kalanlar cok .

bu son iki sınavda çıkan tarzda soru bulabileceğimiz bi kaynak yada internet sitesi var mı ?bide yukarıda sordugun denetime tabi şirketlerin cevabı ne ?ben ilk defa giriceğim sınava kafam çorba gibi oldu biraz panikledim hergun karısık çalısmaya başladım bildiğimi de karıştırmaktan korkuyorum. sizde de boyle oluyor mu

sayın rkrlmaz ,
denetım programı aslında notlarda var ama çok uzun geliyor bana ve mamuller için farklı satışlar için farklı aklımda kalmıyor
diye yazmışsın bende internette araştırıyorum bulmadım satışlar için denetim proğramını nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

sayın rkrlmaz ,
denetime tabi şirketlerin
- Aracılık faaliyetine münhasır olmak üzere bankalar,

- Aracı kurumlar,
- Yatırım fonları,
- Yatırım ortaklıkları,
- Hisse senetleri menkul kıymet borsalarında işlem gören ortaklıklar

KOmısyonda kımlerın oldugu sır gıbı saklı. Bılgı edınme hakkımızı bıle kullanamıyoz . COk ugrastım tesmerden komısyondakılerı ogrenmek ıcın ama bı sonuc elde edemedım. Ya nasıp demekten baska bı care yok. Tek ders denetım kaldı 3. hakkıma gırıyorum . Tek umudum temızlık yapmaları. Denetımden kalanlar cok .

vatansever34 arkadaşım yokmu soru tahminleriniz

vatansever34 arkadaşım yokmu soru tahminleriniz

BEnım tahmınım daha oncede soyledım. GEcen ıkı sınavda onemlılık, görüşlerle ılgılı ıkı uygulama sorusu geldı, Bu dönem benim beklentım uygulama olarak risk ve kanıt ilişkisi ile ilgili uygulama yada yevmiye kaydı düzeltme ve etkılerıyle alakalı yorum soruları bekliyorum . zaten uygulama olarak sorıcak farklı bıseyde kalmadı denetım dersınden. Sozel olarak ıse ıc kontrol ve bagımsız denetım konularına ıkı sınavdır detaylı girmedi. Bu iki konu üzerine odaklandım. Ama komısyon ters koselerı cok sevıyo. Allah yardımcımız olsun. İşllah temızlık yoluna gıdılır.

sayın murat826 eğer yanlış hatırlamıyorsam o yazdıkların spk nın bağımsız denetimine tabii kurumlar. bende dehanın son hamle kitabı var orada kasa ,alıcılar , unalacak senetleri , stoklar ,duran varlıklar, satıcılar içinn ayrı ayrı var.ama ben geçen dönem çıktığı için çıkacağını düşünmüyorum aynı sorunun.

sayın murat826 eğer yanlış hatırlamıyorsam o yazdıkların spk nın bağımsız denetimine tabii kurumlar. bende dehanın son hamle kitabı var orada kasa ,alıcılar , unalacak senetleri , stoklar ,duran varlıklar, satıcılar içinn ayrı ayrı var.ama ben geçen dönem çıktığı için çıkacağını düşünmüyorum aynı sorunun.

Aynen bende bu donem cıkıcagını sanmıyorum. Denetım standartlarınada hıc bulasmadı komısyon. ordanda gelebılır.

bide dikkatimi çekti bu son 2 sınavda tanım soruları sorulup acıklması da istenmiş. örnek olarak kanıt sayısını etkileyen faktörleri yazınız açıklayınız son iki sınavı saymazsak sorular genelde sadece yazınız olarak gelmiş açıklama istenmemıs

işin aksi tarafı bir dönemde sorulan konular hakkında yada benzeri diğer dönemlerde sorulmuyor , soru yakalama durumun şansa kalmış gibi gözüküyor , şans senden yanaysa çalıştığın konulardan geliyor şans yoksa sınavda apışıp kalıyorsun