Araştırıp Çözümleyemediğim Hurda Satışı Hk.

Ynt: Araştırıp Çözümleyemediğim Hurda Satışı Hk.

Sayın Terapist13

Gecenin bir vakti kadın eşini dürter içeriden ses geliyor diye; ama oralı olmaz adam; az sonra karısının acı çığlığıyla uyanır; içeri koşar hemen; karısı yerde kanlar içindedir; hırsız karısını bıçaklamış ve kaçmıştır; gayrı ihtiyari alır eline bıçağı; bu sırada kadının çığılığı üzerine komşuların çağırdığı polis içeri girer; kadın yerde kanlar içindedir; cinayet silahı adamın elinde;

Konumuza gelelim;

152 hesapta aslında maliyet ayrılmaması gereken ürün var; incelemedesiniz; bozuk ürün atıldığı için ortada yok; takdir komisyonu raporu yok; sadece mesnetsiz bir şekilde 500.000 TL tutarındaki bir fon KKEG olarak değerlendirilmiş;

Polis adama sorar karını neden öldürdün; Cevap : Vallahi Ben Yapmadım memur bey ::)

Denetmen muhasebeciye sorar: Ürün bozuk diyorsun kanıtın nerde : Vallahi bozuktu memur bey ::)

Ceza hukukunu bilmiyorum Yemin etmek adamın işine yararmı ama;

Muhasebecinin vay haline; Çünkü;
V.U.K.
Madde 3.
Vergiyi doğuran olay ve bu olaya ilişkin muamelelerin gerçek mahiyeti yemin hariç her türlü delille ispatlanabilir

Bilmem anlatabildim mi; :eek:

Saygılarımla,

Sayın Uzman, (ilgili arkadaştan pek ses seda yok ama biz elimizdeki kanıtlarla devam edelim)

Adamın cinayeti inkar etmesi bizimkiler için çok da önemli değil. Adama bunu döverekte kabul ettire bilirler.
Adama inanmayan Polisin, adamın karısını öldürmesi için bir nedeni olup olmadığınıda araştırıması gerekmezmi.
(ama memlekette genelde sanıktan delile gidildiği için sormaya bilirlerde)

Konuya gelirsek; burda amaç önemli, adam karısını neden öldürsün. yani firma bunu niye yapsın, vergimi kaçırmış, devleti zararramı uğratmış, ne diye böyle zahmetli bir yol tutmuş, bunların aksine firma maliyetini düşük göstererek fazla vergi ödemiş görünüyor. Bu firma için yeterli bir ceza değilmi, birde başka ceza ödesin. Firma atılan teleflerin kayıtlarını tutmamışsa, üretim kayıtlarını tutmuştur herhalde, bu durumda sektörün benzer fire oranları var bunlardan faydalana bilir. Yani sadece yemine ihtiyacı yok delilde bula bilir.

Saygılar.

Merhaba;

Sayın Terapist13,

Bakınız sorun şurda; Bu ürünler satışa hazır ürünler gibi 152 hesaba atılmış durumda. Ve ürünlerin bozuk olduğu ve imha edildiğine dair herhangi bir rapor yok. Dolayısıyla bu ürünlerin faturasız satılmadığına dair elinizde hiç bir deliliniz yok.

Diyelim incelemdesiniz İnceleme elemanı diyor ki ;Firmanın aslında bozuk malı yok. Bir alıcı geldi kendilerine 500.000 peşin para verdi ve faturasız malı aldı. Firmada tutup bunu sanki bozuk malmış gibi KKEG olarak 152 hesaptan çıkarttı.

İspatlayın bakalım tersini. (Yemin etmek yok unutmayın... ;))

Cinayet silahında sizinkinden başka parmak izi yok; Suç mahallinde yalnızsınız; Karınız ölmüş konuşamaz;

Kaleminiz kırılır sayın forumdaşım

Saygılrımla,

Sayın Uzman,
Muhasebeci olmanız isabet olmuş, kazara yargı mensubu olsaydınız
çok kalem kıracakmış gibi duruyorsunuz. (Zavallı adamı idam ettiniz hemen.)

Şaka bir yana, söylediklerinize katılmıyor değilim, bunlar mümkün. Böyle bir denetmende mümkün, böyle şansız bir kocada. Karar yüce yargının.

Saygılarımla,