fonradar

Arkası yazılı çek hakkında acil bilgiye ihtiyacım var.. :(

:( bugün bir çek yazdırdım pekde yeniyim bu konuda ve bankadaki gişe görevlisi garanti bedeli gibi birşey istiyormusunuz dedi... bende yasal işlem (icralık yasal işlemi) etkileyen birşeymi anlamadım ... dedim.. etkiliyormu dedim tekrar yani benim icra yoluyla tahsil edeceğim tutarı bilmiyorum dedi 2 görevli.. bende etkiliyorsa kalsın dedim.. çekinarkası yazılırken banka kaşesini imza attıktan sonra dikkatli okudum hamili bankanın ödemekle yükümlü 655tl sini almak istememiş.. karşılıksız kalan tutar 5345tl dir .. gişe görevlisine bu benim 6000tl lik icra tahsilimi etkileyen birşeyse bu düzeltilsin dedim hayır etkilemiyor sizin icra edeceğiniz 6000tl olacak dedi.. çekin aslını aldım geldim fakat içim rahat değil.. lütfen bilen biri yardımcı olur mu hatamı yaptım...!

Ynt: arkası yazılı çek hakkında acil bilgiye ihtiyacım var.. :(

Hayır Çiğdem hanım. Çekin arkasını süresi içinde yazdırdıktan sonra sorun yok. çekiniz kambiyo senedi hükmünü koruyor.
Ancak icraya vercekseniz bir avukata ihtiyacınız vardır.
Kolay gelsin.

Ynt: arkası yazılı çek hakkında acil bilgiye ihtiyacım var.. :(

karşılıksız çeklerde bankanın sorumluluğu 655 tl isterseniz o parayı alabilirsiniz.Keşke alsaydınız geriye kalan tutar üzerinden yasal işlem başlatırdınız.
saygılar,