fonradar

Asgari Ücretle İlgili

esanss77

Katkı Sunan Üye
çocuk yardımı muhafiyeti (06 yaş)
çocuk yardımı muhafiyeti(06 yaş üzeri)
yemek yardımı muhafiyeti günlük

çırak taban matrağı
çırak tavan matrağı

acil bilen arkadaşlardan yardım istiyorum netde bulamadım kullandığımız programa değişikliğini yapmak istiyorum

Ynt: acil asgari ücretle ilgili

1. Çocuk Yardımı1 Ocak - 30 Haziran 2010 tarihleri arasında geçerli çocuk yardımı tutarı;
- 0-6 yaş (72?nci ay dahil) grubunda yer alan çocukların her biri için (500*0,057314 =) 28,66 TL?dir.
- 0-6 yaş grubu dışında kalan çocukların her biri için (250*0,057314 =) 14,33 TL?dir.
2. Aile Yardımı: 1 Ocak - 30 Haziran 2010 tarihleri arasında geçerli aile yardımı tutarı (1.500*0,057314 =) 85,97 TL?dir.

- 16 yaşını doldurmamış işçilerin bir günlük normal çalışma karşılığı asgari ücretlerinin günlük tutarı 20,70 TL, aylık tutarı 621,00 TL?dir.

Yemek muafiyeti günlük 1,46

logotiger2bodro programı kullanan var mı dönemi güncelleyeceğim ama bu kısımlardaki bilgiler eksik kaldı programdakilerde yardımcı olamıyor nasıl hesaplıyacağım ne yazacağımı bilmiyorum :(

esanss77 ' Alıntı:

çırak taban matrağı çırak tavan matrağı

acil bilen arkadaşlardan yardım istiyorum netde bulamadım kullandığımız programa değişikliğini yapmak istiyorum

Merhaba ;

Bu kelimeleri özellikle matraklık olsun diye yazdığınızı düşünüyorum.

muhasebe ' Alıntı:
esanss77 ' Alıntı:

çırak taban matrağı çırak tavan matrağı

Merhaba ;

Bu kelimeleri özellikle matraklık olsun diye yazdığınızı düşünüyorum.

matraklık olsun diye neden yazayım işim mi yok benim :mad:

Merhaba ;

O zaman muhafiyet değil muafiyet ve matrağ değil matrah kullanmalısınız.

Ne önemi var diyebilirsiniz ama inanın çok önemi var. Bazen mangalda kül bırakmıyoruz da...

muhasebe ' Alıntı:
Merhaba ;

O zaman muhafiyet değil muafiyet ve matrağ değil matrah kullanmalısınız.

Ne önemi var diyebilirsiniz ama inanın çok önemi var. Bazen mangalda kül bırakmıyoruz da...

doğru söylüyorsunuz dikkat etmemişim yoğunluktan teşş ederim daha dikkatli olurum