Askerlik Nedeniyle İşten Ayrılma Dilekçe Örneği

Ynt: Askerlik Nedeniyle İşten Ayrılma Dilekçe Örneği

kater ' Alıntı:
Sürekli olarak yinelenen belirli süreli çalışma sözleşmeleri belirsiz süreli çalışma olarak değerlendirilir. Tazminat hakkınız vardır.
ilginiz için teşekkür ederim. peki kanunda bu konuya açıklık getirebilecek bir madde var mı yada bu yönde verilmiş bildiğiniz bir karar var mı? bana aksi söylendiğinde bilgisiz gözükmeyeyim.

merhaba,
konu açılmışken benimde bir sorum var. askere giden işçi işsizlik parası için dönüşte işkura başvursa olur mu ? ben askere gitmeden önce işkura yönlendiriyorumda.

izninizle bir soru sormak istiyorum. 21.11.2007 tarihinden itibaren bir işletmede çalışıyorum mayıs ayında askere gıdecegım fakat ben bu ayın sonunda ısten cıkmak ıstıyorum ... ne yapmam gerekır ve askerlık tazmınatı alabılır mıyım ? yardımcı olursanız cok sevınırım askerlık subesınden yardım alamıyorum ılgılenmıyorlar :/ SAYGILAR

tum cevapları dıkkatle okudum fakat gereklı bılgıyı alamamıs olabılırım. ozur dıleyerek soru sormak ıstıyorum. 3 yıldır bır ısyerınde calısmaktayım. mayıs ayında askere gıdecegım fakat 2ıncı doneme kalırsam temmuz agustos olabılır sorum su ben sımdı cıkmak ıstıyorum acaba askere gıtmeden ne kadar once ısten cıkabılırım tazmınatımı alabılırım. yardımcı olursanız sevınırım. Tesekkurler

merhabalar. birşey sormak istiyorum. ben işe başlayalı 10 ay oluyor. Ağustosta askerim temmuzun 5 inde işi bırakmayı düşünüyorum 1.5- 2 ay önce bırakmış olacağım acaba çıkış tazminatımı alabilecekmiyim ? İşi bırakmak için bunun belli bir süresi varmıdır varsa ne kadarlık bir süredir?

Tazminat alabilmeniz icin gerekli olan 1 yili doldurmadiginiz uzere tazminat hakkiniz bulunmamaktadir.

Merhaba bişi sormak istiyorum . İşe başlayalı 1 yıl oldu.Şubatta askerim çalıştığım iş yerinde askerden gelincede çalışmak istiyorum nasıl bir dilekçe vermeliyim bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.Bazıları tazminatını almazsan askerden gelince seni tekrar işe almak zorundadır diyor böyle bişi varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

Askerlik nedeniyle ayrıldıgınızda , sözleşmenizin feshedilmesi gerekir. Bu sebeple feshedildiğinde de kıdem tazminatı ödenir.
Kıdem tazminatı ödenmemesi için, sözleşmenin feshedilmemesi gerekir. Bu da sözleşmenizin askıya alınması ile mümkün olabilir.
Her iş sözleşmesinde 2 taraf vardır. Her 2 tarafın isteği- onayı ile sözleşme oluşur.
Yani sadece sizin değil, işvereninizin de bunu istemesi, askerlik dönüşü sizinle devam etmeyi istemesi gerekir. Böyle ise, sözleşmenizi askıya alarak askerlik dönüşü kaldıgınız yerden devam etme şansınız olabilir.
Normalde,
askerlik nedeniyle ayrıldıgınızda , askerliğiniz bittiği zaman işvereninize başvuruda bulunursanız, eğer işverenin o pozisyon için personel alma ihtiyacı mevcutsa, size öncelik tanıması gerekir kanunen.