Askerlik Tazminatı Hakkında !!!!

İBB TAŞERON BİR FİRMADA 7 yıldır çalışmaktayım bu süre zarfında iki şirket değişti.SORUM ŞU : Tecilimi bozdurmayı düşünüyorum ben tazminatımı kimden talep edicem bir sorumda şu ki tazminatımı sağlıklı olarak nasıl hesaplayabilirim.yazıcağım dilekçe hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim

Dilekçeyi şu anda çalışmakta olduğunuz yere vereceksiniz.Eğer dediğiniz gibi aynı şirkette aralıksız 7 yıl çalıştıysanız ilk giriş tarihinizden itibaren hesaplanması gerekir tazminatınızın.7 yıllık tazminat alacaksınız.Son aldığınız 30 günlük brüt ücret tutarını 7 ile çarpın.Çıkan rakamdan binde 7.59 damga vergisi kesintisi olacak.Kalan rakam alacağınız tazminattır.Eğer son aldığınız brüt ücreti yazarsanız hesaplayabilirim.

soracağım konu şu ili şirket değişti ben yazacağım dilekçede 7 yıllık tazminat talep ediyorum diyemi yazıcam çünkü şu an ki firmada 4 senedir çalışmaktayım

Eğer önceki firma ile şuan çalıştığınız firma aynı işverene aitse ve nakil olarak aktarıldıysanız 7 yıllık alırsınız.Eğer farklı işverenlere aitse önceki çalışmanızdan tazminat alamazsınız.Son firmadaki 4 yıllık tazminatınızı alırsınız.

Hesaba gelirsek (7 yıllık hesap) : 7 X 2.060,00 = 14.420,00 TL
Bunun içerisinden binde 7,59 damga vergisi kesiyoruz.Bu kesintide 109,45 TL'ye denk geliyor.

14.420,00 - 109,45 = 14.310,55 TL 7 yıllık çalışmanızdan dolayı alacağınız net tazminattır.4 yıllığıda kendiniz hesaplayabilirsiniz.Bu kez 7 ile değil 4 ile çarpacaksınız.Veya Google'a kıdem tazminatı hesaplama yazarak aratırsanız hesaplama yapan siteler mevcut.