fonradar

Aylık google dan reklam faturası

hayırlı akşamlar aylık google dan reklam faturası alıyoruz bunun kdv oranı nedir acaba ?

Ynt: hayırlı akşamlar

kdv si %18. Sorunuza ek olarak bende arkadaşlara şunu sormak istiyorum,

Ben bu faturaları %100 tevkifatlı olarak işliyorum ama bu ne kadar doğrudur acaba bilgisi olan var mı?

Sormuş olduğum sorunun cevabını da forumda buldum ihtiyacı olanlar için buraya da ekliyorum.

KDV Kanunu 9 maddeye istinaden yurtdışından alınan hizmet, türkiye'de yararlanılması şartıyla, KDV'ye tabidir. KDV ayrıca hesaplanarak 2 no.lu KDV beyannamesiyle ödenmelidir. Muhasebe kaydı ise şu şekildedir;

-----------------/---------------------
760 1000
191 180
360 180
320 1000
-----------------/--------------------

Ynt: Aylık google dan reklam faturası

benim gördüğüm faturada KDV % 0 olarak kesilmiş.% 18 KDV ayırıp indirim konusu yapmanız bence doğru olmaz.

EP.MM googleın kestiği hizmet faturasında KDV oranı sıfır değildir, KDV hiç yoktur, ikisi farklı şeyler. Onun içinde sorumlu sıfatıyla KDV beyanını sizin yapmanız gerek 2 nolu KDV beyannamesi ile.

google bize yolladıgı faturada oran %0 görünüyor
peki ben bu işlerken nasıl işleyeceğim %18 mi :S tam anlayamadım kusura bakmayın

Diyelim ki google size 1.000.-TL fatura gönderdi, 1.800.-TL KDV'yi 2 nolu beyanname ile beyan edeceksiniz, 1 nolu beyannamede indirilecek kdv olarak 1.800.-TL'yi dikkate alacaksınız.

koray bey teşekkür ederim

bir sorum daha olacak google vergi numarası ve ülke koduna ne yazmam gerekiyor