Aynı ay içinde ikinci kez çıkış yapılabilir mi.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Bir firmada çalışanın biri için 16.04.2010 da çıkışı verildi.Aynı çalışanı sonra, 26.04.2010' da işe aldılar, bugünde çalışan işe gelmedi, çıkaracağız diyorlar, bu durumda 26.04.2010' a çıkış vereceğim.

Ancak Aphb' sinde iki çıkış tarihi yazılamadığını biliyorum.Bir kişiyi de iki ayrı satırda gösterilemiyor diye biliyorum.
Bu yapılabilir mi.?
Bilgisi olan varmı arkadaşlar.?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Aynı ay içinde ikinci kez çıkış yapılabilir mi.?

aylık bildirimde 1-16 /4 bir satır 26/04 ikinci satırda göstereceksiniz. Çıkış bildirimi de iki ayrı bildirim olacak.

İşten çıkış bildirgesinde bunu nasıl göstereceğiz peki.?
İkinci yaptığım işten ayrılış bildirgesinde Nisan ayı içerisinde iki tane çıkış tarihi yazmak gerekir.!
Ama buna imkan yok.?

Sn.Zindan Sn.Turko çıkış bildirimi de ayrı ayrı yapılacak demiş sanırım iki ayrı çıkış bildirgesi düzenelemeniz gerektiğini söylemek istemiş ben öyle anladım yani..Aksi takdirde bir çıkış bildirgesinde iki ayrı çıkış tarihi yazmanız mümkün değil siz de ifade etmişsiniz zaten bu durumu..

ikinci bildirimde sadece 26/04 giriş 26/04 çıkış olarak tek ay ve 1 gün bildirmelisiniz.

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

MUHASİP58 ' Alıntı:
Sn.Zindan Sn.Turko çıkış bildirimi de ayrı ayrı yapılacak demiş sanırım iki ayrı çıkış bildirgesi düzenelemeniz gerektiğini söylemek istemiş ben öyle anladım yani..Aksi takdirde bir çıkış bildirgesinde iki ayrı çıkış tarihi yazmanız mümkün değil siz de ifade etmişsiniz zaten bu durumu..

İlk işçi çıkışı yapıldı zaten, önceden.Ben şimdi ikincisini yapacağım.İşten ayrılış bildirgesinde 3 ve 4 ay bilgileri yazılıyor.Burada 4 ayda işe giriş ve çıkış varsa yazılıyor.Bir ay içinde iki çıkış tarih olmasına rağmen oraya bir tarih yazılabiliyor.Onun cevabını aramıştım.
Sayın nanenin dediği gibi yapacağım sanırım.Başka yolu yok gibi gözüküyor.

Teşekkürler.

Birinci bildirim ile ilk giriş çıkışı sonlardışmış oldunuz. Her ne kadar yeniden aynı kişi girmiş olsada sgk açısından farklı bir kişinin 1 gün çalışmış olmasından farkı yoktur.