Aynı İşverenin Şubeleri Arasında Transfer Hakkında

arkadaşlar;

uluslararası bir firmanın istanbul merkezine bağlı merkezde dahil 12 işyeri var. vergi numarası aynı ama ssk sicil ve çalışma bakanlığı numaraları vs farklı... bu durumda;

Örneğin ben merkez ofisten birini istanbul içerisindeki dudullu şubeme transfer edersem. SGK'nın sayfasından işçi çıkış bildirimi vermek zorunda mıyım?vermezsem ne ile karşılaşırım?

Yine diyelimki bursa ofisimden antalya ofisime personeli transfer ettiğimde SGK'nın sayfasından işçi çıkış bildirimi vermek zorunda mıyım?vermezsem ne ile karşılaşırım?

Daha önce bu şekilde transfer yaptığım birkaç kişinin ssk prim dökümlerini internet üzerinden kontrol yaptığımda çıkışlarının olup o şubeye girişlerinin olduğunu gördüm ancak ben SGK'ya işçi çıkış bildirimi formu doldurmamıştım.

Bu konuda bilgilerinizi paylaşırmısınız? hatalı bir işlem yapmak istemem...

Teşekkürler

Serkan

Ynt: AYNI İŞVERENİN ŞUBELERİ ARASINDA TRANSFER HAKKINDA

Merhabalar, Şube değişiklikliğinde işten çıkış bildirgesi verilmesi gerekiyor, çıkış kodu 16, iyi çalışmalar,

GülsümD ' Alıntı:
Merhabalar, Şube değişiklikliğinde işten çıkış bildirgesi verilmesi gerekiyor, çıkış kodu 16, iyi çalışmalar,

bugüne kadar olanlarda vermedim herhangi bir ipc ile karşılaşır mıyım birbilginiz var mıdır?birde bu transfer çıkışlarında da primleri girmek zorunda mıyım?

Nakil nedeniyle verilmeyen ipcler için ceza ile karşılaşabilirsiniz. İşten ayrılış bildirgesinde nakil bile olsa prim tutarlarını girilmesi gerekiyor.

ok haklısınız ama kişinin sgkdan prim dökümlerine baktığımda çıkışları gözüküyor ve uzun zamandır herhangi bir ceza da gelmedi

sgk işten çıkış bildirimi için ipc 01/08/2009 itibaren başladı.