Ba- Bs Formunun Verilmemesi

Arkadaslar konu acik mi bilmiyorum ama bakmaya vaktim yok. enistemin sirketi 2ortakli limited. Zamaninda benim calistigim buroda acilis yaptik. Acilis yaptigimiz ay b formu verilmemis. ceza geldi muhasebeci odemiyo_O zamanki muhaseci farkliydi tabi. Ne yapabiliriz??

Şimdi ne demeli bilmiyorum.Kusur kim tarafından kaynaklanıyorsa zararı tazmin etmelidir.Genelde B formlarında cezaları bizler karşılıyoruz,çünkü neredeyse böyle bir formun verildiğinden çoğu mükellefin haberi bile yok.Mesela o kadar dikkat etmeme rağmen bir firmamın 8.ay B formlarını atlamışım.Şimdi ceza gelecek ve ben tıpış tıpış ödeyeceğim.Muhasebeci ödemiyo derken gerekçelerini bilemiyoruz tabi.Ama genelde bu cezalarla maalesef bizler muhatap oluyoruz..

Şimdi ne demeli bilmiyorum.Kusur kim tarafından kaynaklanıyorsa zararı tazmin etmelidir.Genelde B formlarında cezaları bizler karşılıyoruz,çünkü neredeyse böyle bir formun verildiğinden çoğu mükellefin haberi bile yok.Mesela o kadar dikkat etmeme rağmen bir firmamın 8.ay B formlarını atlamışım.Şimdi ceza gelecek ve ben tıpış tıpış ödeyeceğim.Muhasebeci ödemiyo derken gerekçelerini bilemiyoruz tabi.Ama genelde bu cezalarla maalesef bizler muhatap oluyoruz..

Hakli bir gerekce sunmuyor. Aylik tikir tikir parasini odeyen mukellef dediginiz gibi haberi dahi yok bu formdan. Peki bu durumun bir yaptirimi yok mu? Odaya sikayet vs odetemez miyim muhasebeciye.

Yok,şikayetle falan çözüleceğini zannetmiyorum.Yani acı ama tehdit belki işe yarayabilir.Bu konunun ucu açık.....