Ba Formu Exel

B formunu beyanname yazarak elden vereceğiz. Formu elimizde yazmamak için exelde hazırlanmış B fromu örneği var mı? Bir tane buldum ama formun dolgularıda çıkıyor ve yazılar forma tam oturmuyor.

Bu linllerdeki Ba formları yazmaya elverişli değil, dolgularda kağıda çıkıyor.
Beyannameye direk yazdırmak için dolguları kaldırılmış bir form örneği var mı?

sayın zirve,

öyle bişey bulacağını zannetmiyorum
kendi tecrübelerinle birşeyler yapman gerekecek
yani formu dodurduktan sonra dolguları kaldır ve yazdırmak istediğin alanları seçip öyle gönder yazıcıya bence sorunun hallolur ..
denemekte fayda var ..
kolay gelsin

Ba Formuna elektrik, su , telefon faturalarımız 30.000.-YTL yi geçiyor ise yazılacak mı?

SAYIN SİNERJİ

mal ve hizmet alımlarına ilişkin bir kişiden yapılan alımların toplamı k d v hariç 30.000 ytl (V.U.K 257)
yani elektirik.su ,telefon.v.s.... yazılacak

Sigorta Poliçeleri mal ve hizmet alımı olduğu için Ba formuna yazılır mı?

sayın lion

policenin fatura olmadıgına dair daha ayrıntılı bilgi verirseniniz sevinirim
çünkü ben fatura oldugunu biliyorum ..

iyi çalışmalar

Sn AvAşAr ,

VUK, II-Bölüm "Fatura ve Fatura Yerine Geçen Vesikalar" başlıklı 229-235 maddeleri arasında sayılan belgeler içinde Poliçe yer alıyor mu?

Bence Poliçeler toplamı 30.000.-YTL yi geçse de Ba formuna yazılmaması gerekiyor.

SAYIN LİON ;

Fatura Yerine Geçen Vesikalar:
Fatura düzenlenmesinin zorunlu olmadığı bir kısım alım satım ve hizmet işlerinde mükellefler kayıtlarını fatura yerine geçen vesikalarla tevsik etmek zorundadırlar. V.U.K. ‘ndaki düzenlemelere göre, fatura yerine geçen vesikalar; perakende satış vesikaları, gider pusulası ve müstahsil makbuzu olarak sıralanmıştır.

Ayrıca, V.U.K.’nun 243 Seri Nolu Genel Tebliği (6) ile, aşağıdaki mükellefler fatura yerine aşağıdaki belgeleri düzenleyeceklerdir. Buna göre;

Bankalar yaptıkları hizmetler veya satışlar nedeniyle lehlerine tahakkuk edecek tutarları dekontlarla belgeleyecekler.
Sigorta şirketleri ve acenteleri tarafından düzenlenen poliçeler fatura yerine kullanılacaktır.
Sermaye piyasası aracı kurumlarının düzenledikleri işlem sonuç formları fatura yerine geçecektir.
İkrazatçıların düzenledikleri ödünç sözleşmeleri fatura hükmündedir.

KOLAY GELSİN ...

Ynt: Ba Formu Exel

Evet arkadaşlar sorunum şu 15.000 TL değerinde NUMUNE veriliyor. Fatura da Cari isim yok Numune faturası diye geçiyor. B FORMU 'nda nasıl göstermem gerekiyor. ???

Ynt: Ba Formu Exel

ceyar0966 ' Alıntı:
Evet arkadaşlar sorunum şu 15.000 TL değerinde NUMUNE veriliyor. Fatura da Cari isim yok Numune faturası diye geçiyor. B FORMU 'nda nasıl göstermem gerekiyor. ???
Öncelikle böyle fatura olmaz. "Faturada cari isim yok???" bu ne demektir. İşin niteliğini bilmemekle beraber 15000 TL. tutarında numune verilmesi ticari teamüllerin dışında bir şey.. Sonuç olarak alıcısı belli olmayan faturanın Bs formunda da bildirimine gerek yok.