Bağkur Borç Silme

2003 Ocak ayında esnaflık faaliyetine başlayan ve şu ana kadar bağkur primi ödemeyen bir mükellefim var.Geriye dönük 5 Yıl borç silme olayı ne zaman tekrardan yürürlüğe girecek acaba?Teşekkür ederim.

Ynt: Bağkur Borç Silme

mehmetç ' Alıntı:
2003 Ocak ayında esnaflık faaliyetine başlayan ve şu ana kadar bağkur primi ödemeyen bir mükellefim var.Geriye dönük 5 Yıl borç silme olayı ne zaman tekrardan yürürlüğe girecek acaba?Teşekkür ederim.

Yeni sosyal güvenlik yasasında Ek-19. maddeye yer verilmediğinden yürülüğü son bulmuştur.

dava açma şansınız var (ek-19 madde için

ferhat

sgk bilgi edinmeye başvuruda bulundum.ek maddenin şu an için geçici olarak durdurulduğnu bana cevap verdiler.siz neye göre bu madde kaldırılmıştır diyorsunuz,sgk dan daha mı iyi biliyorsunuz kaynak nedir.

lesnat ' Alıntı:
sgk bilgi edinmeye başvuruda bulundum.ek maddenin şu an için geçici olarak durdurulduğnu bana cevap verdiler.siz neye göre bu madde kaldırılmıştır diyorsunuz,sgk dan daha mı iyi biliyorsunuz kaynak nedir.

Kafamıza göre yorum yapmıyoruz. SGK 'nın ek-19 maddeyi askıya alma gerekçesi budur.

türk Bey Haklı bende araştırdım Ek19 md durdurulduğunu Ek 17 md yürülüğe gireceğini söylediler ama onunda zamanı belli değil Tebliği beklicez artık

Türk_bey ' Alıntı:
lesnat ' Alıntı:

Kafamıza göre yorum yapmıyoruz. SGK 'nın ek-19 maddeyi askıya alma gerekçesi budur.

türk bey kafana göre yorum yapmıyorsunuz da neyi nerden araştırdınız nasıl buldunuz ki SGK 'nın ek-19 maddeyi askıya alma gerekçesi budur diyorsun.beni yanlış anlamayın,kaynak ne nerden araştırdın,kimsin,savcımı avukatmı yoksa benımgıbı sıradan birisimi.burası forum sitesi bilende yazar benimgibi bilmeyende.benımde başımda bu bağkur belası var.birde ek 19 madde yerine ek 17 madde yuruluye girecekse silimesi için 6 beklemek zorundamıyız,başvuruda bulunsak hemen borçlar silinmezmi.

lesnat ' Alıntı:
Türk_bey ' Alıntı:
lesnat ' Alıntı:

türk bey kafana göre yorum yapmıyorsunuz da neyi nerden araştırdınız nasıl buldunuz ki SGK 'nın ek-19 maddeyi askıya alma gerekçesi budur diyorsun.beni yanlış anlamayın,kaynak ne nerden araştırdın,kimsin,savcımı avukatmı yoksa benımgıbı sıradan birisimi.burası forum sitesi bilende yazar benimgibi bilmeyende.benımde başımda bu bağkur belası var.birde ek 19 madde yerine ek 17 madde yuruluye girecekse silimesi için 6 beklemek zorundamıyız,başvuruda bulunsak hemen borçlar silinmezmi.

Bilgi edinme ile tepeden cevap almışsın hala tatmin olmamışsın savcı olsam ne yazar hakim olsam ne yazar belli ki anlama güçlüğü çekiyorsun. 1479 sayılı yasanın ek-19 maddesi yürülükte olduğu halde genelge yayımlanmadığı için aylarca uygulamaya girmedi. 5510 sayılı yasa ile 30/04/2008 tarihinde ek-19 madde yerini ek-17 maddeye bıraktı. Şimdi ek-17 madde için bir genelge yayımlanarak uygulama konacaktır. Bunca yıl beklemişsin 6 aymı zor geliyor.

6 ay değil 2 yıldır bağkurdan dolayı ssk dan emekli olunamıyor.neyse ALLAH BUYUK DİYELİM.umarım ek 19 devam eder.bunun içinde gerekli mailleri gerekli yere yolladım,belki birisi ilgilenir bellimi olur. :-\